Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Praca w Elblągu? U nas znajdziesz interesujące oferty zatrudnienia

Elbląg to miasto na prawach powiatu, które znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Jest ono ośrodkiem przemysłu ciężkiego. W mieście rozwija się ponadto przemysł meblowy i spożywczy. Elbląscy pracodawcy mają obecnie atrakcyjne oferty pracy. Jeżeli szukasz pracy w Elblągu możesz ją znaleźć między innymi na stanowisku kucharza, pracownika ochrony, czy doradcy klienta.

Zatrudnienie dla ochroniarzy w Elblągu

Pracownik ochrony to zawód najczęściej wybierany przez mężczyzn (choć współcześnie coraz więcej pracodawców zatrudnia na tym stanowisku także kobiety). Do głównych zadań ochroniarza należy ochrona powierzonego mienia, wykrywanie ewentualnych kradzieży, obsługa monitoringu, a także reagowanie w sytuacji pojawienia się zagrożenia. Osoba aplikująca na stanowisko ochroniarza powinna charakteryzować się wysoką sprawnością fizyczną. Bardzo ważna w tym zawodzie jest również niekaralność, odpowiedzialność, sumienne wykonywanie swoich obowiązków. Pracodawcy zazwyczaj nie wymagają od ochroniarzy specjalistycznego wykształcenia (ważniejsze są w tym przypadku odpowiednie warunki fizyczne i psychiczne), choć ukończenie szkoły dla pracowników ochrony z pewnością będzie mile widziane. Jeżeli chodzi o zarobki ochroniarza – mogą być one bardzo zróżnicowane. W wielu wypadkach są wysokie, gdyż praca ta może wiązać się z dużym ryzykiem. Wysokość naszej pensji będzie uzależniona także od umiejętności, skuteczności i doświadczenia.

Potrzebny doradca klienta

W Elblągu jest obecnie zapotrzebowanie na doradców klienta. Osoby te są odpowiedzialne za pomoc klientom w wyborze najbardziej odpowiednich dla nich produktów. Oprócz typowego doradztwa od pracownika wymaga się prowadzenia dokumentacji sprzedaży, dbania o ekspozycję produktów, nawiązywanie relacji z klientami. Współcześnie nie wszyscy pracodawcy wymagają od doradców klienta ukończenia studiów. Znacznie ważniejsze wydaje się doświadczenie w sprzedaży, wysokie kompetencje interpersonalne (łatwość nie tylko w nawiązywaniu, ale i utrzymywaniu kontaktów), kompetencje organizacyjne, optymistyczne podejście do życia i ludzi. Od wielu doradców klienta oczekuje się także umiejętności pracy w zespole. Zarobki na tym stanowisku zazwyczaj podzielone są na pensję podstawową (minimum, które otrzymuje się każdego miesiąca), a także prowizje, które są uzależnione od wyników sprzedaży.

Możliwości zatrudnienia dla kucharzy

W Elblągu znajduje się wiele punktów gastronomicznych, dlatego nie brakuje tu ofert pracy dla kucharzy tutaj. Od osoby zatrudnionej na stanowisku kucharza wymaga się przygotowania potraw zgodnych ze specyfiką danego miejsca. Do podjęcia pracy jako kucharz najczęściej wymagane jest wykształcenie gastronomiczne. Ogromne znaczenie ma tu doświadczenie, zdolność do pracy pod wpływem stresu, umiejętność pracy w zespole. Jeżeli szukasz ofert pracy w tym zawodzie za granicą – koniecznie zapoznaj się z ofertami zatrudnienia w Niemczech (zapotrzebowanie na pracowników gastronomii jest obecnie w tym kraju bardzo duże).