Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Jaki materac w Elblągu kupić?

Masz problemy ze snem i nic Ci nie pomaga? Bierzesz tabletki i budzisz się cały obolały i zmęczony? Bardzo możliwe, że problem bezsenności leży tam, gdzie się go nie spodziewasz. Często wystarczy wymienić materac na nowy, aby sen był głęboki, zdrowy i przynosił odpoczynek. Zobacz jaki materaca najlepiej wybrać, kiedy dokucza Ci bezsenność.

Materac skrojony na miarę

Wybierając materac dla siebie musisz wiedzieć, że powinien być on dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb. Nie może być ani za miękki, ani za twardy. Musi mieć także odpowiednią szerokość i długość, które będą gwarantowały komfort poruszania się podczas snu.

Materac skrojony na miarę

Twardość – jaka jest najlepsza?

Źle dobrany pod względem twardości materac może utrudniać zasypianie i zapadnie w głęboki sen, który przynosi odpoczynek. Ponadto może być również przyczynkiem do powstawania dolegliwości bólowych mięśni. Jak w takim razie dobrać idealną twardość materaca dla siebie? Jak się można przekonać nie jest to trudne. Jeśli kupujesz materac w sklepie stacjonarnym najlepszym sposobem sprawdzenia materaca jest test dłoni. Połóż się na wybranym modelu materaca i włóż dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli poczujesz mocny opór oznacza to, że materac jest za miękki. Jeśli dłoń nie napotka oporu, oznaczać to będzie, że materac jest dla Ciebie zbyt twardy. Jeśli natomiast Twoja dłoń napotka delikatny opór znaczy to, że ten materac jest dla Ciebie stworzony.

Test dłoni to najlepszy sposób sprawdzenia twardości w sklepie stacjonarnym. W przypadku wirtualnych zakupów nie sprawdzi się zupełnie. Dlatego podczas zakupów w internecie musisz zdać się na oznaczenia producenckie. Firma Hilding Anders, podobnie jak inni producenci materacy wykorzystuje czterostopniową skalę twardości. Poszczególne stopnie twardości oznaczone są symbolami od H1 do H4, gdzie:

  • H1 – materac miękki – przeznaczony dla osób do 60 kg wagi, w tym dla dzieci i młodzieży;
  • H2 – materac średnio miękki – dla osób w przedziale wagowym 50-80 kg;
  • H3 – materac średnio twardy – dla osób w przedziale wagowym 80-100 kg;
  • H4 – materac twardy – przeznaczony dla osób powyżej 100 kg.

Rozmiar materaca

O komforcie snu w dużej mierze decyduje twardość materaca, ale nie jest to jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę. Kolejnym ważnym elementem jest powierzchnia spania oraz grubość materaca. Specjaliści zajmujący się komfortowym snem określili minimalną szerokość materaca jednoosobowego, która pozwala na bezpieczne poruszanie się podczas snu. Zgodnie z ich wytycznymi materac powinien mieć min. 70 cm szerokości. Jeśli jednak należysz do osób, które bardzo się wiercą możesz postawić na dobry materac 120x200. Taka wielkość zapewni Ci idealną przestrzeń do spania.

Grubość materaca nie wpływa bezpośrednio na jakość snu, aczkolwiek musisz wiedzieć, że obecnie produkowane materace są złożone z kilku warstw, a co za tym idzie są dość grube. Dobry materac nie powinien być cieńszy niż 12 cm.

Powodów bezsenności i złej jakości snu może być wiele. Często ich powodem jest stres, przepracowanie czy inne problemy natury psychicznej i zdrowotnej. Jednakże zdarza się, że problem jest bardziej przyziemny niżby się mogło wydawać. Problemy ze snem wynikają ze złej jakości posłania. Dlatego leczenie bezsenności warto rozpocząć od wymiany materaca na model najwyższej jakości, który oferuje znany producent materacy taki jak Hilding Anders.