Zielony Zakątek w Elblągu ma już rok - mural łąki zamiast wulgarnego napisu

Zielony Zakątek na Zawodziu kończy pierwszy rok działalności. Mieszkańcy i uczniowie stworzyli nowy akcent przestrzeni – kolorową łąkę na ścianie sklepiku – i zapraszają na rocznicowe spotkanie 1 października.
- Elbląg świętuje Zielony Zakątek na Zawodziu
- Angażuj się jak uczniowie i artyści - tak powstała łąka
- Przyjdź na rocznicę i zobacz zmianę na żywo
Elbląg świętuje Zielony Zakątek na Zawodziu
Miejsce, które przed rokiem zaczęło pełnić rolę małego parku spotkań, zyskało właśnie świeży wizerunek. Na ścianie przy sklepie, gdzie wcześniej widniał wulgarny napis, pojawiła się barwna łąka wykonana wspólnie przez mieszkańców, uczniów i artystę plastyka. Inicjatorem działań było Elbląskie Centrum Usług Społecznych, a prace odbywały się przy wsparciu właściciela sklepiku i sprzyjającej pogody.
“Bardzo dbamy z mieszkańcami o ten Zielony Zakątek na Zawodziu, razem stworzyliśmy to miejsce spotkań. Na ścianie tego sklepiku był brzydki, wulgarny napis, który nie pasował do otoczenia, więc postanowiliśmy wspólnie coś zrobić, zadziałać, by zniknął”
Małgorzata Kasprzyk-Sawościan
Angażuj się jak uczniowie i artyści - tak powstała łąka
Projekt realizowali m.in. młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 8 pod kierunkiem nauczyciela i lokalnego plastyka. Uczestnicy wstali wcześnie, żeby zdążyć z malowaniem, co organizatorzy traktują jako dowód zaangażowania kolejnego pokolenia w przemiany miejskiej przestrzeni.
“Fajnie to wyszło, cieszę się, że ja i moi uczniowie mogliśmy brać udział w tym projekcie. Młodzież wstała w sobotę o 8 rano, to świadczy o dużym zaangażowaniu”
Iwona Kamecka
Do prac artystycznych włączył się także plastyk, który pomagał skomponować motyw łąki i dopasować go do otoczenia.
“Powstał pomysł, żeby na tej ścianie stworzyć coś wyjątkowego. Były chęci wszystkich zainteresowanych osób i zgoda właściciela sklepiku, pogoda też nam dopisała”
Bogdan Kiliński
Przyjdź na rocznicę i zobacz zmianę na żywo
Elbląskie Centrum Usług Społecznych zaprasza mieszkańców na rocznicowe spotkanie w Zielonym Zakątku 1 października o godz. 11:00 przy ul. Stawidłowej. W razie deszczu wydarzenie odbędzie się w hali SP nr 8 przy ul. Szańcowej. Organizatorzy dziękują partnerom oraz mieszkańcom za zaangażowanie i troskę o wspólną przestrzeń.
na podstawie: Urząd Miejski Elbląg.
Ostatnie Artykuły

W III LO średniowiecze spotka się z historią XX wieku. Festiwal szykuje mocny program

Linia 14 pojedzie prosto do portu. Autobusy dowiozą na wojskowe święto

Jubileuszowe mistrzostwa w Gołąbkach. 78 zawodników walczyło o tytuł

Nocny przejazd otworzy rowerowy czerwiec w Elblągu i da pierwsze kilometry

Młode głosy już na finałowej liście Talentu 2026. Znamy kolejność występów

W Elblągu ruszył program dla przyszłych mam. Na start poszły wyprawki

Pakiety zniknęły błyskawicznie. Do Biegu 780 dorzucili kolejną pulę

Tygrysy z Młynar znów na podium. Przedszkolaki zachwyciły jury

Nowy układ na Traugutta. Kierowcy pojadą inaczej przy Grota–Roweckiego

KNF szuka najlepszych doktoratów o rynku finansowym. W grze jest 15 tys. zł

Stare Miasto w Elblągu pod lupą rewitalizacji. W centrum są dzieci i młodzi

Lodołamacze 2026 ruszają. Wyróżnią firmy, które przełamują bariery

Pasłęcka Apocalypse z pierwszym miejscem. Dancehallowe złoto ze Sztutowa

Podkowy zamiast piłki. 15 drużyn i dzień, który zakończyło ognisko
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Rejonowa w Elblągu - kontakt, adres i obszar działania
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Elblągu - kontakt, godziny, odwołania
- Energa Kogeneracja w Elblągu - kontakt, adres, taryfa ciepła
- Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu - kontakt, sprawy nauczycielskie, nadzór pedagogiczny
- Parafia wojskowa Miłosierdzia Bożego w Elblągu - kontakt, historia, kościół garnizonowy
