Rowerowe spacery z leśnikiem powracają do Bażantarni Elbląg
Zaplanuj aktywny dzień w otoczeniu przyrody! Już we wtorek, 14 maja, odbędzie się wyjątkowy rowerowy spacer z leśnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 przy ulicy Marymonckiej 5.
  1. Spotkanie z leśnikiem rozpocznie się o 17:00 przy siedzibie Nadleśnictwa.
  2. Podczas dwugodzinnego spaceru rowerowego uczestnicy poznają tajniki lokalnej fauny i flory.
  3. Trasa, licząca do 10 km, zostanie dostosowana do kondycji uczestników.
  4. W przypadku złej pogody, informacja o ewentualnym odwołaniu wydarzenia pojawi się na Facebooku.

Wydarzenie to doskonała okazja, by połączyć aktywny wypoczynek z edukacyjnymi elementami dotyczącymi lokalnego ekosystemu. Leśnik podczas przejażdżki rowerowej opowie o sekretach leśnych ścieżek oraz o życiu mieszkańców lasu. Wycieczka rowerowa to nie tylko doskonała forma ruchu, ale również szansa na naukę o przyrodzie, którą warto chronić.

Organizatorzy przewidują, że trasa może czasami przekształcić się w pieszą wędrówkę, co pozwoli na bliższe przyjrzenie się niektórym interesującym miejscom i zjawiskom przyrodniczym. Nadleśnictwo Elbląg, będące partnerem wydarzenia, zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby spacer był bezpieczny i ciekawy dla wszystkich uczestników.

Jeżeli natura i aktywność fizyczna to coś, co lubisz, nie przegap tej okazji! Zabierz rodzinę lub przyjaciół i spędźcie razem czas na łonie natury, zgłębiając jej tajemnice pod okiem doświadczonego leśnika.


Źródło: MOSiR Elbląg