Urząd Miejski Elbląg: XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa startuje już jutro
Kultura słowa w pełnym blasku – nadchodzi XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa w naszym mieście! Marzec przywita nas wydarzeniem, które jest uczuciem wyrażanym przez słowo i muzykę. Zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania talentów z całego kraju, które zagoszczą w naszym mieście, przynosząc ze sobą nie tylko poezję, ale i muzykę. Nie przegapcie okazji, by być częścią tej niezwykłej kulturalnej podróży.
  1. 15 marca rozpocznie się festiwal, na którym wystąpi 30 utalentowanych artystów.
  2. Bezpłatne przesłuchania odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
  3. W jury zasiądą znane postacie ze świata kultury: Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza i Katarzyna Skarżanka.
  4. Koncert Laureatów i Gala Finałowa zaplanowana jest na 16 marca.

Witajmy marzec w rytmie poezji i muzyki! XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?” to wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat słowa mówionego, poezji oraz muzyki. Tegoroczna edycja, odbywająca się w dniach 15-16 marca, zapowiada się niezwykle interesująco, gromadząc talent z całej Polski.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” stanie się sceną dla 30 artystów, którzy będą mieli za zadanie zachwycić zarówno jury, jak i publiczność. Wśród zaproszonych gości znajdziemy znawców sztuki takich jak Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza oraz Katarzyna Skarżanka, którzy będą oceniać występy w różnych kategoriach.

Organizatorzy festiwalu podkreślają, że to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, ale również chwila, by podziwiać wyjątkowe połączenie słowa z muzyką. W programie nie zabraknie fragmentów utworów takich mistrzów jak Adam Mickiewicz czy Olga Tokarczuk, a także piosenki poetyckiej w Galerii Nobilis.

Podczas trzydniowego festiwalu, oprócz konkursowych przesłuchań, zaplanowano również szereg dodatkowych atrakcji. Już w piątek, pierwszego dnia festiwalu, rozpocznie się od recitalu Jarosława Jar Chojnackiego, a zakończy koncertem Hanny Banaszak w niedzielę. To wydarzenie, które łączy pokolenia i różnorodne formy artystyczne, stanowiąc prawdziwe święto kultury słowa.

Elbląg już niebawem stanie się miejscem, gdzie słowo i muzyka spotkają się, tworząc niezapomniane wspomnienia. To doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców, by doświadczyć kultury na najwyższym poziomie. Nie zapomnijcie, że wstęp na przesłuchania jest darmowy, co jest dodatkowym powodem, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Pod patronatem honorowym marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, Marka Kuchcińskiego oraz prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, festiwal gwarantuje nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale i okazję do spotkań z wybitnymi twórcami i miłośnikami literatury. Nie przegapcie szansy na bycie częścią tej wyjątkowej imprezy kulturalnej.


Według informacji z: Urząd Miejski Elbląg