Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie OC?

Załatwiając wszelkie sprawy formalne związane z nowym samochodem, koniecznie pamiętajmy o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych i pozwala na legalne poruszanie się po polskich drogach.

Czym jest polisa ubezpieczeniowa OC?

Polisa OC to jedno z najczęściej sprzedawanych ubezpieczeń w Polsce – polisa ta pozwala na opłacenie szkód (do pewnego pułapu) wyrządzonych przez posiadacza polisy. Ubezpieczenie OC to polisa roczna, a dokument ten jest sprawdzany podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnej polisy naraża na wysokie kary finansowe, mandaty oraz konieczność opłacenia szkód wyrządzonych na drodze z własnej kieszeni. Polisa OC to nie jedyne ubezpieczenie dostępne na rynku, jednak jedyne obowiązkowe. Posiadacze pojazdów mogą również wybrać ubezpieczenie dodatkowe AC lub Assistance. Ubezpieczenie OC/AC można zakupić zarówno w biurze ubezpieczyciela, jak i przez Internet.

Ubezpieczenie OC/AC w sieci – czy to możliwe?

Zakup ubezpieczenia nie musi wiązać się z osobistym stawieniem się w biurze ubezpieczeniowym. Szukając najtańszej oferty ubezpieczeniowej, warto wykorzystać kalkulator OC/AC. To nowoczesne rozwiązanie, dostępne z wysokości przeglądarki internetowej. W przeciwieństwie do kalkulatorów dostępnych jeszcze kilka lat temu, w nowoczesnym kalkulatorze nie musimy podawać szeregu wrażliwych danych (jak np. PESEL). Wystarczy numer rejestracyjny pojazdu oraz data urodzenia posiadacza pojazdu. W ciągu kilku sekund system przeszuka wszelkie dostępne oferty i wybierze te najlepsze. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że z wyświetlonych ofert możemy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada i kupić ja online. To wygodny i prosty sposób na ubezpieczenie samochodu czy motocykla.