Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit to deformacja komórek tłuszczowych powstała na skutek stanu zapalnego i zwłóknienia tkanek. Widoczne gołym okiem zgrubienia pojawiające się najczęściej na udach i pośladkach, są nie tylko mało estetyczne, lecz także bardzo często bolesne. Najczęstszymi przyczynami powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne, nadmierna masa ciała (także miejscowa otyłość) i mało aktywny tryb życia. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi sposobami na trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki.

Redukcja cellulitu mikrofalami Onda

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie cellulit jest usuwany najnowocześniejszymi dostępnymi metodami. Jedną z nich jest Onda Coolwaves wykorzystująca energię mikrofalową. Procedura jest nieinwazyjna i polega na przesuwaniu specjalnej głowicy po ciele pacjenta. Emitowane przez nią fale przenikają przez skórę, nie uszkadzając jej powierzchni, a następnie rozbijają cząsteczki tłuszczu, które w efekcie zostają stopniowo zmetabolizowane przez organizm. Dzięki temu osiągany jest efekt odchudzania bez siłowni oraz redukcji cellulitu. Dodatkową zaletą zabiegu z wykorzystaniem mikrofal Onda Coolwaves jest stymulowanie komórek do wzmożonej produkcji kolagenu. Warunkuje to przywrócenie skórze właściwego napięcia, a zatem gwarantuje nieinwazyjny lifting bez gojenia.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. W jego trakcie odczuwalny jest powierzchowny efekt termiczny, który nie powoduje u pacjenta dyskomfortu. Możliwy efekt uboczny w postaci lekkiego zaczerwienienia skóry ustępuje samoistnie do kilku godzin po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Usuwanie tkanki tłuszczowej i cellulitu metodą HIFU Scizer

Inny szybki zabieg na cellulit, umożliwiający również nieinwazyjne wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, odbywa się za pomocą innowacyjnego sprzętu medycznego o nazwie Scizer. Urządzenie działa z wykorzystaniem technologii HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound). Specjalistyczna głowica emituje wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które docierają precyzyjnie do dowolnego miejsca znajdującego się nawet 13 mm pod skórą pacjenta. Dla uzyskania najbardziej naturalnego efektu wiązki są przesyłane równomiernie na całym obszarze zabiegowym. Kontrolowane wywoływanie za ich pomocą mikrouszkodzeń tkanek pobudza organizm do przyspieszonej wymiany komórkowej i regeneracji. Dodatkowym efektem tego procesu jest zwiększona produkcja kolagenu, która skutkuje wyraźnym ujędrnieniem skóry w miejscu zabiegowym.

Procedura HIFU jest bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna. Nie wymaga zastosowania znieczulenia, ponieważ w trakcie jej trwania skóra pacjenta jest kojona za pomocą strumieni zimnego powietrza. Scizer to jednorazowy zabieg wyszczuplający, można go jednak powtarzać co jakiś czas w ramach terapii przypominającej.

Lipomasaż – skuteczna metoda na cellulit

Ostatnim nieinwazyjnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej na wyszczuplanie, usuwanie cellulitu i odmładzanie skóry jest lipomasaż. Procedura odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznej głowicy LPG, która jest wyposażona w dwie wyprofilowane rolki, poruszające się wokół własnej osi przy jednoczesnym zastosowaniu podciśnienia.

Podczas zabiegu pacjent ma na sobie specjalny kostium o nazwie endermowear. Specjalista konfiguruje urządzenie pod odpowiedni program, dobrany do sylwetki danej osoby i oczekiwanych przez nią rezultatów (program estetyczny, zdrowotny lub sportowy). Procedura polega na bezinwazyjnym przesuwaniu głowicy LPG po obszarze zabiegowym.

Zabieg pobudza krążenie żylne i limfatyczne organizmu, ułatwiając rozbijanie i usuwanie tłuszczu, a także wygładzenie pozostałej tkanki tłuszczowej podskórnej. W widoczny sposób poprawia to strukturę skóry oraz jej ujędrnienie.

Innymi wskazaniami do wykonania lipomasażu są m.in. obrzęki kończyn, stany zapalne tkanek, blizny i zwłóknienia, bóle mięśniowe i stawowe. Zabieg można również przeprowadzać profilaktycznie, w celu oczyszczenia organizmu i podniesienia jego wydolności.