Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Wczasy last minute all inclusive na Cyprze to świetny wybór na wakacje – szczególnie, że na wyspę można dostać się z Polski w zaledwie 3 godziny lotu. Co warto na niej zobaczyć, dla kogo będzie to najlepsze miejsce na urlop i kiedy najlepiej się tam wybrać?

Wczasy na Cyprze – pogoda i najważniejsze informacje

Kraje śródziemnomorskie cieszą się szczególną popularnością wśród Polaków – są praktycznie w zasięgu ręki dzięki tanim lotom, zachwycają słoneczną pogodą i najczęściej mogą się pochwalić niezwykłymi plażami z białym piaskiem i turkusową wodą. Cypr last minute all inclusive to jedna z częściej wybieranych opcji – zwany Wyspą Afrodyty kraj może pochwalić się wysokimi temperaturami przez większą część roku, posiada rozbudowane kurorty zapewniające gościom luksusowy wypoczynek blisko pięknych plaż, a także jest obfity w niezwykłe atrakcje, które zadowolą każdego turystę.

Wyspa znajduje się we wschodniej części Morza Śródziemnego, u wybrzeży Turcji, i posiada dwie części – grecką i turecką. Tak niezwykła mieszanka kulturowa sprawia, że jest to wyjątkowo barwny kraj, pozwalający na podziwianie różnorodnej architektury, poznanie odmiennych lokalnych zwyczajów i skosztowanie przysmaków z dwóch różnych kuchni, charakterystycznych dla tradycji tych narodów. Obowiązującymi językami są grecki i turecki, jednak z większością mieszkańców można także porozumieć się po angielsku. Z podróżą również nie będzie większego problemu – Cypr należy do Unii Europejskiej i można do niego dolecieć z większości polskich lotnisk. Obowiązującą walutą jest euro.

Cypr w opcji last minute all inclusive – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Pogoda na Cyprze jest przez większą część roku idealna na wczasy – od kwietnia do listopada średnie temperatury nie spadają tam poniżej 20 stopni C, a od maja do października trzymają się 30 stopni C, pozwalając na plażowanie. Od grudnia do marca w znajdujących się w centralnej części wyspy górach Troodos panuje sezon zimowy – na górskich szczytach leży śnieg, a liczne stoki pozwalają wyszaleć się miłośnikom narciarstwa. W pozostałych częściach wyspy nie jest tak chłodno – nawet zimą średnie temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni C.

Cypr all inclusive – dla kogo?

Wakacje all inclusive last minute na Cyprze to idealne rozwiązanie praktycznie dla każdego turysty z Polski. Wyspa jest stosunkowo niedaleko, nie ma problemu z dostaniem się na nią, nie trzeba więc poświęcać części urlopu na samą podróż. Posiada rozbudowane kurorty tuż nad szerokimi, piaszczystymi plażami, w których każdy z pewnością maksymalnie się zrelaksuje, mając przy tym dostęp do wielu wspaniałych atrakcji na miejscu. Jest to idealny wybór na par, które chcą spędzić na wyspie miesiąc miodowy lub romantyczne wakacje, rodzin z dziećmi, pragnących wypocząć, a także osób nastawionych na zwiedzanie i poznawanie ciekawej kultury lokalnych mieszkańców.

Największe atrakcje na Cyprze – co warto zobaczyć?

Cypr to nie tylko wakacje all inclusive w luksusowych kurortach, ale także ciekawa pod względem kulturalnym, historycznym i przyrodniczym wyspa, na której czeka mnóstwo interesujących atrakcji turystycznych. Warto zaplanować wycieczkę, biorąc pod uwagę takie punkty, jak:

  • Park Archeologiczny Kato Pafos, znajdujący się na terenie starożytnego miasta Pafos – można obejrzeć tam ruiny pochodzące z różnych okresów historii, czując się jak prawdziwy archeolog,
  • słone jezioro w Larnace, będące domem dla różowych flamingów,
  • plaża Nissi Beach, uznana za najpiękniejszą plażę na całej wyspie,
  • Skała Afrodyty, czyli miejsce, gdzie zgodnie z legendą narodziła się grecka bogini miłości,
  • góry Troodos, które latem są świetnym miejscem na całodniową wyprawę po najpiękniejszych szlakach turystycznych i punktach widokowych, a zimą – ośnieżonymi stokami dla narciarzy.

Warto zdecydować się na wczasy na Cyprze – jest to idealna destynacja na wakacje, witająca gości piękną pogodą i wieloma wspaniałymi atrakcjami.