W Leszczynie i Aniołowie zabraknie wody po pracach na sieci

W Leszczynie i Aniołowie zabraknie wody po pracach na sieci

W poniedziałek rano część mieszkańców okolic Pasłęka musi liczyć się z przerwą w dostawie wody. Powód jest techniczny, ale skutki odczuje się od razu – planowane prace Energi – Operatora na sieci elektroenergetycznej zatrzymają pracę stacji podnoszenia ciśnienia. W efekcie woda może nie popłynąć tam, gdzie zwykle jest potrzebna bez większego zastanowienia.

Przedsiębiorstwo Usług Wodno–Kanalizacyjnych w Pasłęku poinformowało, że utrudnienia są związane z czasowym wyłączeniem energii elektrycznej. To właśnie ono uniemożliwi działanie Stacji Podnoszenia Ciśnienia Wody w Leszczynie i Aniołowie.

W takich sytuacjach warto wcześniej zabezpieczyć podstawowy zapas wody na najbliższe godziny, zwłaszcza tam, gdzie domownicy planują gotowanie, sprzątanie albo zwykłe poranne czynności. Spółka przeprosiła za utrudnienia i przekazała komunikat z wyprzedzeniem, by mieszkańcy mogli przygotować się na krótką, ale uciążliwą przerwę.

na podstawie: Urząd Miejski w Pasłęku.