Młodzi biegacze błyszczeli na Parku Ekologicznym – Polonia z dziewięcioma medalami

3 min czytania
Młodzi biegacze błyszczeli na Parku Ekologicznym – Polonia z dziewięcioma medalami

W Parku Ekologicznym w Pasłęku podczas zawodów 14 marca 2026 panowało sportowe napięcie i dziecięca radość. Na trawiastych podbiegach i leśnych ścieżkach pojawiło się niemal dwieście młodych osób, a gospodarze – klub Polonia Pasłęk – wrócili do domu z pokaźnym zbiorem medali. Dla miasta były to momenty, w których szkolna rywalizacja łączyła się z poważną sportową próbką talentów.

  • Weekendowe zmagania w Parku Ekologicznym ujawniły skalę zawodów i frekwencję
  • Pasłęk świętuje medale Polonii – kto wylądował na podium
  • Wręczenie nagród i wnioski dla lokalnego sportu

Weekendowe zmagania w Parku Ekologicznym ujawniły skalę zawodów i frekwencję

W sobotę na trasach Parku Ekologicznego stanęło 188 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach U12, U14 i U16. Zawody były wspólną inicjatywą organizatorów: Zrzeszenia LZS w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki (W-MZLA) w Olsztynie, Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności oraz Klubu Sportowego Polonia Pasłęk. Drużynowo gospodarze zanotowali mocny wynik – w punktacji Zrzeszenia LZS zajęli 2. miejsce, a w klasyfikacji W‑MZLA uplasowali się na 4. miejscu.

Pasłęk świętuje medale Polonii – kto wylądował na podium

Najlepsze lokaty zawodników z Pasłęka przedstawiały się następująco.

W klasyfikacji W‑MZLA:

  • 2. miejsceOlaf Ekiel1000 m (U14)
  • 2. miejsceKacper Demski2500 m (U16)
  • 3. miejsceMilena Kamińska1000 m (U16)

W punktacji Zrzeszenia LZS:

  • 1. miejsceOlaf Ekiel
  • 1. miejsceMilena Kamińska
  • 2. miejsceKacper Demski
  • 2. miejsceJulita Kułakowska1000 m (U14)
  • 2. miejsceMarysia Kieszkowska1500 m (U14)
  • 3. miejsceAgata Tuniewicz2000 m (U16)

Łącznie zawodnicy i zawodniczki Polonii Pasłęk zdobyli 9 medali, co podkreśliło rolę klubu jako ważnego ośrodka rozwoju młodego biegania w regionie.

Wręczenie nagród i wnioski dla lokalnego sportu

Medale i puchary wręczała w imieniu Burmistrza Pasłęka Izabela Charmuszko, Dyrektor Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności. Organizacja zawodów przez miejscowe i wojewódzkie związki oraz klub pokazała dobre współdziałanie instytucji sportowych i kulturalnych w naszym regionie.

W praktycznym wymiarze wyników warto zwrócić uwagę na kilka punktów:

  • wysoka frekwencja – 188 startujących – świadczy o rosnącym zainteresowaniu biegami przełajowymi wśród dzieci i młodzieży;
  • sukcesy poszczególnych zawodników wskazują na efekty pracy szkoleniowej w klubie Polonia Pasłęk i potencjał do dalszego rozwoju młodych lekkoatletów;
  • dla rodziców i opiekunów to dobry moment, by obserwować ofertę treningów klubowych i angażować dzieci w regularne zajęcia – stabilna baza treningowa przekłada się na wyniki w kolejnych sezonach.

Imprezy takie jak ta w Parku Ekologicznym to nie tylko rywalizacja – to też okazja, by zobaczyć młode talenty w akcji, poznać trenerów i przekonać się, jak wygląda codzienna praca z najmłodszymi biegaczami.

na podstawie: Urząd Miejski w Pasłęku.

Autor: krystian