Wycieczka uczniów z Pasłęka: Kraków, Zakopane i Energylandia pełne wrażeń
Wycieczki szkolne to nie tylko czas na zwiedzanie, ale również szansa na integrację i nawiązywanie nowych przyjaźni. Młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku miała okazję przeżyć cztery dni pełne wrażeń, odwiedzając Kraków, Zakopane i Energylandię. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i niezapomniane emocje.
  1. Zwiedzanie historycznych miejsc Krakowa
  2. Odkrywanie zakopiańskiej kultury i przyrody
  3. Górskie wędrówki i tradycyjne smaki Podhala
  4. Emocje w Energylandii

Wycieczka rozpoczęła się w Krakowie, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić Wzgórze Wawelskie, Katedrę św. Stanisława i Wacława oraz inne historyczne miejsca. Spacerując po uliczkach dawnej stolicy Polski, podziwiali witraże Stanisława Wyspiańskiego, Collegium Maius, Kościół Mariacki, Rynek Główny i krakowski Kazimierz. Była to doskonała okazja do zanurzenia się w bogatej historii i kulturze miasta.

Kolejny dzień wycieczki to podróż do Zakopanego, gdzie młodzież mogła poczuć klimat górskiego miasteczka. Zaczęli od drewnianej kaplicy na Jaszczurówce, zaprojektowanej przez Stanisława Witkiewicza, a następnie odwiedzili sanktuarium na Krzeptówkach. Niezwykłe emocje wzbudziły prace w galerii Władysława Hasiora, a zakopiański przewodnik oczarował wszystkich swoimi opowieściami o historii Podhala.

Trzeciego dnia uczniowie wędrowali Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica, a następnie szlakiem Doliny ku Dziurze. Odwiedzili również bacówkę, gdzie poznali tajniki produkcji redykołków, beczułek i oscypków. Skosztowali bryndzy i największego oscypka, a także posmakowali żentycy. Po górskich wędrówkach przyszedł czas na zwiedzanie zabytkowego zakopiańskiego cmentarza na Pęksowym Brzyzku oraz wjazd kolejką na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr.

Ostatni dzień wycieczki to wizyta w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce. Uczniowie mieli okazję przeżyć niesamowite emocje na rollercoasterach, takich jak Hyperion i Zadra. Te przeżycia na długo pozostaną w ich pamięci, stając się częstym tematem opowieści z wycieczki.

Wycieczki szkolne, takie jak ta, pokazują, jak ważne są wspólne przeżycia i integracja. Młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku z pewnością nie zapomni tych czterech dni pełnych wrażeń i nowych doświadczeń. Czekają już na kolejne wyjazdy, aby odkrywać nowe miejsca i przeżywać kolejne przygody.


Powiat Elbląg