Zupy na poprawę nastroju w ciemne, zimowe dni

Okres jesienno-zimowy sprzyja nie tylko infekcjom, ale również spadkom nastroju. Jest to ten moment, w którym wsparcia potrzebuje nie tylko nasz organizm (by obronić się przed wirusami i bakteriami), ale i psychika (aby zwalczyć spadki nastroju i utratę chęci do działania). Jak sobie wtedy poradzić? Sięgając po jedzenie, które rozgrzeje, wprawi w dobry nastrój, a jednocześnie dostarczy porcji niezbędnych składników odżywczych.

Wśród propozycji dań, które gwarantują skuteczną poprawę samopoczucia, pierwsze miejsce zajmują gęste, sycące i rozgrzewające zupy. To najlepsze i najskuteczniejsze źródło pozytywnej energii w płynie dla każdego. Zobaczcie, z jakich składników można przygotować takie „antydepresyjne” zupy. Sprawdźcie, co zrobić, gdy nie macie czasu na ich ugotowanie.

Jak zupy wpływają na poprawę humoru?

Przede wszystkim chodzi o rozgrzewające właściwości tych dań. Trudno o bardziej relaksujący posiłek niż talerz gorącej, wypełnionej smakiem i przyciągającej aromatem zupy.

Zupy na poprawę humoru posiadają też składniki o udowodnionym antydepresyjnym działaniu. Są to witaminy i minerały, które wpływają korzystnie na układ nerwowy, a także regulują spadki nastroju. Wśród nich wymienia się:

  • witaminy z grupy B, które wykazują dobroczynny wpływ na układ nerwowy i regulują tym samym wahania nastroju;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe Omega mające zdolność wyrównywania poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu, co ma znaczący wpływ na stabilność emocjonalną;
  • białko – niezastąpione źródło pozytywnej energii.

Zupa potrafi też ukoić nasze nerwy i wyciszyć negatywne emocje. Porcja odżywczej, sycącej, gorącej zupy szybko wprowadza w stan błogości, poczucia bezpieczeństwa oraz poprawia nasz komfort psychiczny.

Co powinno znaleźć się w składzie „antydepresyjnej” zupy?

Idealna zupa na poprawę nastroju powinna być wypełniona sezonowymi warzywami, które obfitują w witaminy i minerały, które pobudzają produkcję serotoniny oraz regulują samopoczucie. Wśród najbardziej antydepresyjnych warzyw wymienia się:

  • ciemnozielone warzywa liściaste jak np. szpinak;
  • buraki czerwone;
  • brokuły.

W zupie, która pomoże wygrać z kiepskim humorem, nie powinno też zabraknąć produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega. Ich cenne źródło stanowią m.in.: oleje roślinne oraz łosoś.

W tego typu zupach powinno pojawić się również białko. Jego najcenniejsze źródło stanowi mięso z kurczaka (bez GMO i antybiotyków), a także rośliny strączkowe jak: ciecierzyca czy soczewica.

Zupy na lepszy nastrój powinny też posiadać w swoim składzie przyprawy o działaniu rozgrzewającym jak: cynamon, kardamon, ostra papryka. Te składniki podkręcą smak zupy i dodadzą nam sił. Ponadto zmobilizują też nasz układ odpornościowy do wytężonej pracy.

Pyszne zupy na jesienno-zimową chandrę z dostawą do domu!

Nie macie czasu, aby samodzielnie ugotować taką zupę? Z pomocą przychodzi Wam wyjątkowy catering dietetyczny Zdrowa Zupa. W jego ofercie znajdziecie bogaty wybór pysznych, rozgrzewających i wzmacniających zup na jesienną chandrę. Możecie wybierać spośród zup warzywnych (np. marchewkowy krem orientalny z rozgrzewającą kurkumą w składzie) oraz mięsnych (np. bulion kolagenowy tajski z kardamonem, cynamonem oraz papryczką chilli). Absolutną podstawę stanowi Zupa Mocy – dostępna w wersji wege, jak i mięsnej. Wywary te gotowane są 12 godzin, dzięki czemu nabierają mocy oraz stają się intensywniejsze w smaku. Można je potraktować jako bazę do przygotowania własnej, “antydepresyjnej” zupy lub

Największą zaletę tych zup stanowi ich smak pochodzący ze starannie skomponowanych składników, takich jak sezonowe warzywa, odpowiednie kompozycje przypraw, składniki wpływające na sytość zup (kasza czy ryż, a także mięso bez dodatku GMO i antybiotyków.

Gotowe do spożycia dania docierają do Was pod wskazany adres w szklanych słoikach. Dzięki temu wystarczy kilka chwil, aby móc się w nich rozsmakować i tym samym wygrać ze złym samopoczuciem.

Oferta zup z cateringu dietetycznego Zdrowa Zupa to najlepszy wybór w okresie jesienno-zimowym. Są to dania, które nie tylko posiadają moc wprawiania w dobry nastrój. Ich bogaty skład sprawia również, że nasz organizm wzmocni się na tyle, aby uniknąć infekcji.

Zapraszamy!