Co warto zobaczyć w Świnoujściu – lista najlepszych atrakcji

Świnoujście jest co roku wybierane przez wiele osób planujących wypoczynek nad polskim morzem. Jakie atrakcje są tutaj dostępne? Zobacz listę, na której znajdziesz najbardziej interesujące zabytki, atrakcje, eventy oraz inne propozycje dla turystów, by miło spędzić czas!

Atrakcje w Świnoujściu – zabytki miasta

W Świnoujściu na odwiedzających oczekuje wiele interesujących atrakcji zaliczanych do kategorii zabytków. Jakie z nich warto zobaczyć, gdy planuje się wczasy w tym właśnie mieście?

Przede wszystkim na uwagę zasługuje latarnia morska w Świnoujściu, która jest największa na wybrzeżu Polski. Również trzeba będzie koniecznie zobaczyć falochrony oraz Stawę Młyny w kształcie wiatraka, która jest symbolem miasta.

Ponadto o historii miasta przypominają fortyfikacje, w tym Fort Anioła, Gerharda, Podziemne Miasto na wyspie Wolin, zabytkowe kościoły, w tym wieża kościoła Lutra, gdzie obecnie znajduje się punkt widokowy.

Dokładne informacje związane z zabytkami w mieście można też uzyskać na stronie https://www.swinoujscie.turystyka.pl/.

Atrakcje dla aktywnych w Świnoujściu

Wyjazd na wakacje do Świnoujścia będzie również bardzo dobrym wyborem dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

Miasto to jest chętnie odwiedzane przez wielbicieli sportów wodnych. Można między innymi spędzić tu czas na żeglowaniu, windsurfingu, kajakarstwie.

Warto też wybrać się na prom. Dostępne ze Świnoujścia rejsy są świetnym sposobem, by odwiedzić okoliczne miejscowości i zobaczyć piękne widoki.

Pod uwagę warto też wziąć dostępne w mieście i jego okolicy ścieżki rowerowe, które mogą być świetnym sposobem, aby odwiedzić okoliczne miejscowości i spędzić swój czas w aktywny sposób.

Wydarzenia warte uwagi w Świnoujściu

Regularnie w Świnoujściu odbywają się różne ciekawe wydarzenia, dlatego warto zobaczyć, co interesującego zaplanowano na czas swojego wyjazdu do tego miasta.

Do dyspozycji są w tym przypadku między innymi festiwale, wydarzenia sportowe, koncerty, pikniki i festyny, wernisaże.

Gdzie zanocować w Świnoujściu – hotele, pensjonaty, apartamenty

Dostępne w Świnoujściu noclegi są zróżnicowane, dlatego też można znaleźć odpowiednie miejsce do przenocowania dla siebie i swoich bliskich bez większych problemów.

Często odwiedzający miasto decydują się na hotele, które mogą zaoferować wysoki poziom wypoczynku oraz dodatkowe atrakcje, przykładowo baseny, zabiegi Spa oraz dobre jedzenie w restauracjach.

Również warto uwzględnić pensjonaty, domy wypoczynkowe i wille, gdzie często ceny noclegów są niższe niż w hotelach.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też apartamenty do wynajęcia oraz stale popularne są domki na wynajem. To dobry wybór również dla rodzin.