Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne

Coraz więcej polskich turystów decydując się na wakacyjny wyjazd za granicę, zdaje sobie sprawę z tego, jakie potencjalne niebezpieczeństwa im grożą podczas urlopu i z jakimi kosztami się one wiążą. Z tego powodu decydują się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Jednak produkty poszczególnych firm różnią się między sobą. Jednym z najważniejszych elementów takiej polisy jest zwrot kosztów leczenia i fachowa opieka medyczna w razie jakiegokolwiek wypadku. Co jeszcze powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie turystyczne to ochrona na czas podróży zarówno po Europie jak i całym świecie, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia i chroni w razie nieszczęśliwych zdarzeń. Wybierając polisę, warto dopasować ją do kierunku wyjazdu, charakteru podróży, a także swoich indywidualnych potrzeb. Na nieco inne ubezpieczenie powinna zdecydować się osoba wyjeżdżająca na narty, a na inne jadąca w podróż służbową.

Wybierając taki produkt, warto zwrócić uwagę na wysokość ubezpieczenia kosztów leczenia. W wielu zagranicznych państwach wizyty lekarskie hospitalizacja, leki, transport medyczny czy powrotny do kraju to usługi, za które trzeba zapłacić ogromne sumy pieniędzy. Ubezpieczenie powinno pokrywać te koszty. Dodatkowo warto wiedzieć, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ jedynie częściowo finansuje niektóre procedury medyczne na terenie Europy.

Ubezpieczenie NNW

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe w ramach polisy turystycznej oferuje nieco inne pakiety rozszerzeń. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas produkt posiada ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Stanowi ono ochronę w razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Należy sprawdzić też jakie w danym produkcie są sumy gwarantowane, ponieważ mogą wynosić od 10 000 do nawet 100 000 euro. Czasami korzystniej jest wykupić tę polisę osobno.

Dodatkowe elementy ubezpieczenia turystycznego

Polisa turystyczna poza zabezpieczeniem leczenia za granicą, może oferować szereg innych rozszerzeń. Wśród najczęściej spotykanych wymienia się ubezpieczenie bagażu od kradzieży, dzięki któremu w sytuacji, gdy nasze rzeczy zostaną skradzione, otrzymamy odszkodowanie. Z kolei Assistance to doskonała propozycja dla osób, które uprawiają sporty ekstremalne, ale nie tylko. Polisa może dodatkowo zawierać OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wśród dodatkowych obecnie popularnych elementów, jakie oferują firmy, znajduje się na przykład ubezpieczenie zwierząt domowych podczas wyjazdu zagranicznego.