Powiat Elbląg: Mieszkańcy powiatu elbląskiego z tytułami mistrza Polski w sambo
Witold Rogoz (gmina Elbląg, na zdjęciu na dole z prawej) na krakowskim turnieju w formule combat w kategorii open (waga pow. 98 kg) wywalczył pierwsze miejsce. Było to trzecie złoto z rzędu, które Witold Rogoz zdobył na mistrzostwach Polski, a czwarte w ogóle.
Krzysztof Krasiński (gmina Pasłęk, na zdjęciu na dole z lewej) wywalczył pierwsze miejsce w formule combat do 71 kg.
Oprócz wyżej wymienionych na najwyższym stopniu pudła stanęli także pozostali zawodnicy klubu Fighter Elbląg: Krzysztof Puk (79 kg, combat) Łukasz Cieśla (88 kg, combat).
Srebrne medale wywalczyli: Sebastian Śliwa (71 kg, sambo sportowe), Szymon Laskowski (71 kg, combat), Alicja Pakieła (50 kg., sambo sportowe), Łukasz Gąsiorowski (88 kg, combat). Taki dorobek dał elbląskiemu klubowi brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.
- Bardzo ciężki turniej, tym bardziej cieszą medale. Warto zwrócić uwagę na fakt startowania w zawodach sambo zawodników na co dzień trenujących MMA. Poziom zawodów podwyższają też Ukraińcy. Przepisy dopuszczają start w turniejach cudzoziemców, którzy mają stały pobyt w Polsce. W związku z tym na turniejach widać dużo Ukraińców, gdzie sambo jest stosunkowo popularnym sportem - mówi Witold Rogoz.
Elbląskich mistrzów i wicemistrzów Polski będzie można zobaczyć na początku czerwca na turnieju organizowanym w Elblągu.
Gratulujemy zawodnikom świetnych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
Starostwo Powiatowe w Elblągu, powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/7279-mieszkancy-powiatu-elblaskiego-z-tytulami-mistrza-polski-w-sambo
Ostatnie Artykuły

W powiecie elbląskim zapowiedziano ćwiczenia wojskowe. Na razie bez szczegółów

Piracka zabawa w Zielonce Pasłęckiej przyciągnęła dzieci i pomocników

W Pasłęku rusza szacowanie strat po wiosennych przymrozkach

Pasłęcka biblioteka rosła mimo cięć i braków kadrowych

W Elblągu ćwiczono metodę Vojty. Szpital przyciągnął specjalistów z całej Polski

Nowy sprzęt dla kardiologii w Elblągu. Szpital zyskał zaplecze za ponad 2 mln zł

Młodzi piłkarze i oldboje wypełnili stadion pamięcią o Bogdanie Korzeniowskim

Seniorzy usłyszą, jak bronić oszczędności przed fałszywymi inwestycjami

Bez skierowania i bez opłat. Mammobus stanie w Pasłęku

Awaria przy Ogrodowej odetnie wodę na trzy godziny w Pasłęku

Saperów w remoncie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Pięćdziesiąt lat razem. W Młynarach uhonorowano małżeńskie jubileusze

Pasłęcka mila znów przyciągnęła tłum. Biegacze ruszyli od przedszkolaków po dorosłych

W Młynarach zabrzmią tradycje kilku kultur. Wraca Integracje 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Morski w Gdyni Delegatura w Elblągu - kontakt i punkty obsługi
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu - kontakt, rejestracja, oddziały
- Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu - kontakt, oddziały, diagnostyka
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Elblągu - kontakt, godziny, kwalifikacja wojskowa
- Urząd Stanu Cywilnego w Elblągu - kontakt, godziny, sprawy obywatelskie
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu - kontakt, godziny i oferta
