Trawa pampasowa – czym jest i skąd pochodzi

Trawy pampasowe to rodzaj traw, które służą do ozdoby pustego trawnika, dzięki swej konstrukcji. Są to duże rośliny, które tworzą ogromne kępy sięgające nawet do dwóch metrów i zdobią trawnik swymi kolorowymi, puszystymi kwiatami, które znajdują się na ich szczycie. Gdzie najlepiej kupić trawy pampasowe?

Trawa pampasowa – pochodzenie

Trawy pampasowe są byliną pochodzącą z odległych terenów Ameryki Południowej. Naturalnie rosną one na stepach zwanych pampą, na których leży mała część Brazylii, cały Urugwaj oraz część Argentyny. Trawy te charakteryzują się tym, że są przyzwczajone do ciepłego klimatu, lecz da się uprawiać je w Polsce. Mogą one świetnie sprawdzić się w roli, która ma na celu dodanie roślin, które nieco wypełnią pusty trawnik w ogrodzie. Trawy pampasowe tworzą ogromne klomby, które są na góry ozdobione przez duże, kolorowe i puszyste kwiaty. Sadzonki tych traw można kupić na przykład na stronie https://domisad.pl/catalog/trawa-pampasowa.

Uprawa trawy pampasowej nie należy do najłatwiejszych, gdyż roślina tam naprawdę spore wymagania. Chcąc umieścić ją w swym ogrodzie trzeba zadbać o to, by znajdowała się w mocno nasłonecznionym miejscu, lecz jednocześnie ochronić ją od wiatru. Dlatego sprawdzi się na przykład przy południowej ścianie budynku. Ponadto należy jej zapewnić bardzo żyzną glebę, regularne podlewanie i nawożanie nawozami boatymi w potas. Chcąc odnaleźć więcej interesujących informacji na temat na przykład właśnie roślin można na przykład zajrzeć na stronę asbiznesu.pl lub muszlafest.pl.