Od 24 stycznia do 6 lutego uczniowie naszego powiatu rozpoczynają ferie zimowe. W tym okresie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przez kierujących dopuszczalnych limitów prędkości, a także prawidłowe przewożenie pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci jak zawsze będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym dzieci i młodzieży korzystających z zimowego wypoczynku. Będą również monitorować płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i lokalnych drogach. Swoje działania skoncentrują zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.

Warunki pogodowe zmienne i niebezpieczne

Ostrzegamy kierowców, że zimowe warunki atmosferyczne mogą być bardzo zmienne i apelujemy o dostosowanie prędkości do aktualnej sytuacji na drodze. Już na etapie planowania podróży powinniśmy zadbać między innymi o prawidłowe oświetlenie pojazdu. Kierowca powinien mieć też zapewnione dostateczne pole widzenia. Obowiązkiem każdego kierowcy jest usunięcie śniegu i lodu z szyb, lusterek, świateł, tablic rejestracyjnych oraz dachu pojazdu. Światła muszą być sprawne, a szyby czyste, ponieważ nawet chwilowa utrata możliwości obserwacji ruchu na drodze może doprowadzić do tragedii. Wspólnie zadbajmy o to, aby tegoroczne ferie były bezpieczne!
 
Kontrole autokarów przewożących dzieci

W Elblągu od 24 stycznia będą prowadzone dodatkowe kontrole autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych. Policjanci elbląskiej drogówki sprawdzą  ich stan techniczny, będą także kontrolować trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Kontrole autokarów odbywać się będą na parkingu przy al. Grunwaldzkiej 137 (PWSZ) w dni robocze  w godz. 07.00 – 09.00. Mogą być też przeprowadzane w miejscu wskazanym przez zgłaszającego.
Kontrole można również zgłaszać do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod numerami telefonów:
    • 47 734 15 55 (całodobowo)
    • 47 734 15 99 (w dni robocze w godz. 07.30 – 15.30)


AK/JS