Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Materace dostępne w Elblągu - jaki model będzie odpowiedni dla singla?

Wybór odpowiedniego materaca do pojedynczego łóżka na pierwszy rzut oka może wydawać się prostym zadaniem. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zastanowić się, który model najlepiej spełni nasze potrzeby. Jaki materac będzie najlepszy dla singla?

Dobór odpowiedniego materaca

Zakup właściwego materaca dla siebie powinniśmy rozpocząć od dokładnego dopasowania jego charakterystyki do budowy naszego ciała. Zalecanym przez producentów rozwiązaniem jest wybór średnio-twardego podłoża do snu w przypadku osób o drobnej budowie ciała, natomiast twardszej powierzchni w przypadku użytkowników mocniej zbudowanych.

Choć w wielu przypadkach taka konfiguracja zapewnia optymalny poziom komfortu, nie zapominajmy że twardość materaca jest odczuciem subiektywnym. To od nas zależy, jaki model ostatecznie uznamy za najbardziej komfortowy. Materace o średnim stopniu twardości z reguły wypełnione są pianką wysoko- lub termoelastyczną, zapewniającą dokładne dopasowanie powierzchni snu do kształtu ciała leżącej na łóżku osoby. Doskonałym przykładem produktu oferującego wysoki poziom komfortu dla osób o drobniejszej budowie ciała jest Hilding Rumba – materac wypełniony dwoma rodzajami wzajemnie dopełniających się pianek Visco oraz Velvet Touch. Konstrukcja Hilding Rumba pozwala w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu pracy oferując użytkownikowi doskonałe podparcie całego ciała.

Dobrym wyborem dla osób cięższych będzie z kolei materac sprężynowy o większym stopniu twardości. Taka konstrukcja znacznie zwiększy trwałość powierzchni do spania oraz zapewni jej odporność na odkształcenia nawet po wielu latach korzystania z materaca. Modelem, który spełnia wszystkie te warunki jest Hilding Tango, zapewniający doskonałe podparcie ciała w każdych warunkach.

Dobór odpowiedniego materaca

Jaki rozmiar materaca dla singla?

Wymiary naszego materaca są kolejną właściwością, na jaką przyjdzie nam się zdecydować. Osoby śpiące w pojedynkę mogą w tym wypadku oszczędzić sporą sumę pieniędzy – wysokiej klasy materace przeznaczone do pojedynczych łóżek są znacznie tańsze od swoich obszerniejszych odpowiedników. Materac do spania 90x200 będzie najbardziej optymalnym wyborem zarówno jeżeli chodzi o komfort snu, jak i cenę interesującego nas rozwiązania.

Przed podjęciem decyzji warto jednak wypróbować różne warianty materaca – nie tylko jeżeli chodzi o jego rodzaj czy twardość, ale także rozmiar powierzchni do spania. Może okazać się, że bardziej komfortowo czujemy się na nieco szerszym materacu niż modele przeznaczone do pojedynczych łóżek. Większa powierzchnia do spania daje nam także pewność, że jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba powiększenia naszego łóżka, dokonamy tego bez konieczności zakupu nowego materaca.

Niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz – pamiętaj, że inwestycja w komfort snu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie przyjdzie Ci podjąć zarówno z perspektywy Twojego samopoczucia na co dzień, jak i stanu zdrowia czy kondycji całego ciała. Odpowiednio dopasowane do Twojej fizjonomii warunki snu zapewnią Ci pełne rozluźnienie ciała przez całą noc oraz regenerację, dzięki której jeszcze pełniej wykorzystasz każdy dzień.