Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Narożnik potrafi stworzyć w salonie wygodną przestrzeń do wypicia kawy, oglądania telewizji czy poobiedniej drzemki. Ten rodzaj mebla wypoczynkowego zmieścisz zarówno w większych salonach, jak i mniejszych pokojach dziennych. Poniżej dowiesz się, jak dobrze urządzić salon z narożnikiem. Zachęcamy do lektury!

Uwzględnij potrzeby wszystkich domowników

 Gdzie ustawić narożnik

Oczywiste jest to, że narożnik powinien sprzyjać spędzaniu czasu z rodziną. Warto więc zdecydować się na zakup mebla wypoczynkowego, który będzie spełniał potrzeby wszystkich domowników. Uwzględnij osoby wyższe, jak i niższe. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będą rozkładane zagłówki i siedziska, dzięki czemu każda osoba odpowiednio przystosuje swoje miejsce do wypoczynku. Jeżeli jednak nie posiadasz większego salonu to zawsze możesz zdecydować się na dodatkową pufe czy fotel. Decydując się na narożnik zamiast sofy i dwóch fotelów, i tak znacznie zyskujesz na wolnej przestrzeni.

Często ludzie decydują się również na narożniki modułowe. Pozwalają one na dopasowanie mebla do nietypowego wnętrza. Możemy modyfikować różne elementy narożnika, dzięki czemu również domownicy będą zadowoleni. Warto więc zdecydować się na zakup mebla, którego kilkoma ruchami możesz zmienić w wygodne łóżko do spania. W ten sposób zorganizujesz dodatkowe miejsce dla gości, nawet jak nie masz sypialni gościnnej. Jest to idealne rozwiązanie dla mieszkań w bloku, gdzie ciężko o dodatkowe pomieszczenia.

Natomiast jeśli mieszkasz w kawalerce możesz się zdecydować na narożnik w kształcie litery L z funkcją spania. Dzięki temu możesz zrezygnować z łóżka. Za dnia narożnik ten będzie pełnił funkcję wygodnej kanapy, natomiast w nocy będziesz mógł komfortowo zasnąć. Obecnie producenci starają się dołączyć do takich narożników wygodne materace.

Gdzie ustawić narożnik?

Najczęściej narożnik umieszczany jest w salonie pod ścianą. Takie rozwiązanie stosuje się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie trzeba dbać o każdy wolny centymetr. Mebel ustawiony w ten sposób pozwala na swobodne przemieszczenia się po salonie. Oczywiście możesz się również zdecydować na ustawienie narożnika w centralnej części pomieszczenia, jednak nie zyskasz tak bardzo na wolnej przestrzeni. Jest to jednak dobry sposób na oddzielenie poszczególnych stref w mieszkaniu. Interesujące propozycje narożników znajdziecie na https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Natomiast w dużym salonie możemy już zdecydować się na umieszczenie narożnika na środku pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się tutaj modele w kształcie litery U. Jest to idealne rozwiązanie na rodzinne spotkania, imprezy ze znajomymi czy wspólne oglądanie filmów. Takie miejsce z pewnością stanie się centrum rodzinnej rozrywki. Warto wziąć to pod uwagę, gdy posiadamy większą rodzinę.

Materiał obicia

Podczas wyboru materiału obicia nie powinniśmy się tylko kierować kolorem czy wzorem. Narożniki muszą być proste w utrzymaniu w czystości. Jeśli już coś się ubrudzi, zawsze możesz przetrzeć plamę wilgotną ścierką z dodatkiem szarego mydła. To wymaga jednak doboru odpowiedniego materiału. Jeżeli zdecydujemy się na skórę, będziemy zmuszeni korzystać z dodatkowych środków czyszczących przeznaczonych do właśnie takiego materiału. Narożnik będzie nam służył przez wiele lat, dlatego powinniśmy zadbać o jego skuteczną pielęgnację. Inaczej siedziska znacznie stracą na swojej estetyce i wygodzie, jeżeli nie będziemy przykładać do tego należytej uwagi.

Zwracając uwagę na powyższe czynniki z pewnością wybierzesz model narożnika, który będzie idealny zarówno dla Ciebie, jak i dla wszystkich domowników. Dzięki temu zagwarantujesz sobie idealny zakup!