Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Żaluzje fasadowe i ich najlepsza formuła

Żaluzje fasadowe i ich najlepsza formuła 

Żaluzje fasadowe należą dzisiaj do jednych z najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań osłonięcia okien. Zaliczają się do bardzo funkcjonalnych osłon, z uwagi na swoje nowatorskie technologie, jakie zostają w nich ujęte, a także niebywałą konstrukcję. Tego typu żaluzje charakteryzuje obecność lameli aluminiowych, które mogą mieć różne rozmiary i kształty. Należą do lekkich osłon i niezwykle trwałych. Ich stabilizację podtrzymują boczne prowadnice, a ich zakup i używanie sprowadza się, jak w większości żaluzji i rolet, do dowolnego regulowania światła wpadającego do domu. Wpływają także na zachowanie jak  największej intymności w domu. Żaluzje fasadowe sprawdzają się na każdym oknie ale najczęściej można je zobaczyć na powierzchniach szklanych, które mają dużą powierzchnię kwadratową. Montowanie ich na takich właśnie powierzchniach sprawi, że efekt będzie spektakularnie efektowny. Często możemy je zobaczyć w apartamentowcach, nowo stworzonych biurowcach, a także nowoczesnych hotelach. 

Czym szczególnie wyróżniają się żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe posiadają kilka szczególnie wyróżniających je zalet. Należą do nich niewątpliwie nowoczesny design, który w znacznym stopniu modeluje wygląd fasady. Atrakcyjność możemy także odnaleźć w kształcie listew, układają się one bowiem w literę C i Z. Dodatkowo są żaluzjami bardzo prostymi w montażu i stanowią lekką konstrukcję w domowym otoczeniu. Warto wspomnieć, że firmy handlujace takimi żaluzjami, oferują szerokę gamę ich kolorów, możemy je dopasować do koloru drzwi, okien, dachu i elewacji. Ich fenomen funkcjonalności tworzy także ewentualność wyboru napędu automatyki pogodowej. 

Żaluzje fasadowe, czy rolety zewnętrze? Które osłony lepiej się sprawdzą?

Wszystko zależy od tego, czego konkretnie oczekujemy po takich osłonach. Jeśli bowiem jesteśmy zainteresowani wyłącznie kontrolowaniem ilości wpadającego światła do naszego pomieszczenia, to żaluzje fasadowe będą odpowiednie. W takim przypadku wystarczy odpowiednio ustawić lamele, a dodatkowo ich posiadanie nie odcina nas od świata zewnętrznego, cały czas widzimy bowiem, co dzieje się na zewnątrz. Z tego wysuwa się oczywiście fakt, że nie uzyskamy całkowitego zaciemnienia, w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, które działają w trybie góra- dół i dają całkowitą ciemność. Należy także rozważyć kwestię estetyczną. Nie ulega wątpliwości, że lepiej prezentują się żaluzje fasadowe, kóre będa wyróżniały się znaczną lekkością. 

Jakie właściwości termoizolacyjne i jakość automatyki wyróżniają żaluzje fasadowe? 

Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i letnim. Coraz częściej występują u nas upalne dni latem, a dzięki żaluzjom fasadowym jesteśmy w stanie znacznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, jeśli będą zamknięte. Z kolei w sezonie zimowym dzięki ich używaniu, możemy zaoszczędzić nawet o 30% kosztów opału. Automatyka w takich żaluzjach jest również możliwa. Można je połączyć z systemem inteligentnego domu oraz wybrać opcje z czujnikiem wiatru, wówczas podczas zbyt dużych podmuchów, one same zaczną się składać.