tenis

Aż 35 zawodników wzięło udział w I Wakacyjnym Turnieju Tenisa Stołowego rozgrywanego w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W kategorii open zwyciężył Piotr Szałkowski, natomiast wśród dzieci triumfował Adrian Malinowski.

Środowe przedpołudnie lodowisko Helena opanowali miłośnicy tenisa stołowego. A wszystko za sprawą I wakacyjnego turnieju rozgrywanego w ramach „Wakacji z MOSiR-em”. Do rywalizacji stanęło aż 35 zawodników w tym spora grupa podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. 1 Maja w Elblągu.

- Jest to już niemal tradycją, że co roku w naszych wakacyjnych turniejach uczestniczą osoby niepełnosprawne - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Dla nich to doskonała okazja na integrację i wspólna zabawę. Cieszy nas, że takie inicjatywy przysparzają uczestnikom wiele radości i zabawy.

Tym razem uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych Open oraz dziecięcej. Wśród najmłodszych najlepiej przy stole poradził sobie Adrian Malinowski, który z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium uplasował się Kacper Lubowiecki, przegrywając jedynie jedno spotkanie. Trzecie miejsce przypadło dla Igora Wiwiarczyka, a czwarte zajął Tymon Hryniewicz.

Równie ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii Open, gdzie o miano najlepszego tenisisty zmierzyło się aż 31 zawodniczek i zawodników. Z tego grona najlepiej zaprezentował się Piotr Szałkowski, który w pierwszym meczu pokonał Przemysława Wrzoska, następnie ograł Grzegorza Komorowskiego, by w półfinale pokonać Krzysztofa Buczyńskiego. W decydującym meczu triumfator turnieju pokonał Piotra Bożko, któremu przypadło drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium zameldował się natomiast Grzegorz Komorowski.

Trzech najlepszych zawodników w kategorii Open otrzymało statuetki szklane, natomiast czterech najlepszych tenisistów wśród dzieci oraz czterech najlepszych zawodników wśród osób niepełnosprawnych nagrodzonych zostało słodkimi upominkami. Kolejny turniej tenisa stołowego rozegrany zostanie 8 sierpnia (środa) na lodowisku Helena. Zapisy od godz. 9.30, natomiast początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00.