Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Czy mycie okien jest łatwe? Tak, odpowie ktoś, kto wie, jak korzystać z określonych produktów. Nie, odpowie ktoś, kto z tych produktów nigdy nie korzystał. Istotnie, każdy z nas kiedyś próbował myć szyby. Nie dość, że nie są czyste, to jeszcze non stop pojawiają się smugi i właściwie dużo pracy, mało zysku. Tylko czy aby na pewno potrafimy je myć tak, jak powinniśmy?

 

Właściwy dzień

Warto wiedzieć, że okien nie wolno myć przy niesprzyjających warunkach. Jakie to warunki? Przede wszystkim mycie okien jest zabronione wówczas, gdy jest mróz. To oczywiste, choć wciąż niektórzy chcą na własnej skórze sprawdzić sens działania zmian stanów skupienia wody. Po drugie lepiej nie myć okien w pełnym słońcu, gdyż płyn będzie szybko parował, pozostawiając te przeklęte smugi. Kiedy zatem? Na pewno nie w deszcz! Wynika z tego, że mycie okien jest tak rzadkie, bo rzadko w ogóle można to robić…

 

Dobrze urządzenia

Jeśli chcemy umyć okna, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Warto więc zainwestować i zdecydować się na dobry produkt, np. na myjkę do okien Leifheit. Myjka do okien to unikalne urządzenie, które ułatwia mycie okien. Ba, sprawia, że mycie okien to przyjemność. Przesadziliśmy? Ani trochę!

Przede wszystkim posiada specjalną powłokę i odpowiedni materiał – mowa o dobrej jakości myjkach rzecz jasna – które razem tworzą skuteczną powłokę myjącą. Po drugie, specjalistyczny kształt myjki pozwala na dotarcie do miejsce rzadko mytych, jak rogi okien. Po trzecie w końcu, urządzenia takie jak myjka usuwają wodę, a więc i jednocześnie zapobiegają smugom.

 

A może zwykły płyn?

Podczas gdy myjka do okien Leifheit lub innej marki pozwala na szybkie i przyjemne umycie okien w krótkim czasie, dokładne mycie okien płynem i zwykłą szmatką przeciągnie się w nieskończoność. A im większe będzie okno, tym mniejsza szansa na to, że uda się umyć je w odpowiednim czasie. Dlatego, choć szmatka jest zdecydowanie tańsza, nie warto za każdym razem męczyć się ponad stan.