UM Elbląg: Rowerowe kwestowanie podczas Miejskiej Wycieczki…
MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w Miejskiej Wycieczce Rowerowej.
Pierwsza jazda w 2019 r. wystartuje 13 stycznia, o godz. 10:00, z Placu Katedralnego i będzie prowadziła do grodziska Cholin nieopodal Świętego Gaju.
Trasa: ELBLĄG-Raczki Elbląskie-Krzewsk-Dzierzgonka-Stare Dolno-Święty Gaj-Cholin-Święty Gaj-Stare Dolno-Dzierzgonka-Wiśniewo-Balewo-Jezioro-Karczowiska Górne-ELBLĄG
Mapa łączna długość trasy to około 53 km.
- W Elblągu sezon rowerowy trwa cały rok, więc nie czekając na wiosnę, zapraszamy na wspólne odkrywanie grodziska Cholin. Poza kręceniem korbami naszych dwukołowców wpiszemy się w akcję zbierania funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której puszkę będziemy wieźli ze sobą informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć i kwestowanie do puszki zarówno od uczestników wycieczki jak i okolicznych mieszkańców. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.
- Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i gruntowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach terenowych, z klockowanym bieżnikiem. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę’’, ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą przypomina Marek Kamm.
Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK podaje Marek Kamm z MOSiR.
Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Będzie także można liczyć na gorącą herbatę. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych na trasie. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć. Gorące czerwone serducha wprowadzą ciepło w tę zimową niedzielę!
Udział w wycieczce jest bezpłatny.
Urząd Miejski w Elblągu, https://www.elblag.pl, elblag.eu/index.php/wosp/12978-rowerowe-kwestowanie-podczas-miejskiej-wycieczki-rowerowej
Ostatnie Artykuły

Rozmowy bez szans na współpracę: dlaczego agencje B2B potrzebują lepszej kwalifikacji leadów

Konstytucja 3 Maja była ostatnią wolą gasnącej Rzeczypospolitej
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg 3:1 – gospodarze rozstrzygnęli w końcówce](/images/mecz/thumbnails/gks-belchatow-olimpia-elblag-02052026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg 3:1 – gospodarze rozstrzygnęli w końcówce

Wracają z Sewilli z doświadczeniem i już myślą o Granadzie
![[PIŁKA RĘCZNA] UKS Jedynka KODO Morąg – Silvant Handball Elbląg 31:29 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa A)](/images/mecz/thumbnails/uks-jedynka-kodo-morag-silvant-handball-elblag-01052026-3129.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] UKS Jedynka KODO Morąg – Silvant Handball Elbląg 31:29 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa A)

Elbląg na mapie bałtyckiej współpracy. Jesienne seminarium UBC odbędzie się w mieście

Sezon turystyczny w Elblągu rusza pełną parą. Trzy punkty mają ułatwić zwiedzanie

Czwórbój młodych lekkoatletów wraca na stadion w Pasłęku

Majówka w Młynarach rusza od hymnu, flagi i sportowej rywalizacji

Ruch na boisku i grill po zmroku. W Młynarach szykuje się luźne spotkanie

Dlaczego warto kolekcjonować naklejki do legitymacji szkolnej?

Burmistrz Pasłęka apeluje o flagi przed majowymi świętami

Barbara Krajnik pokaże w Młynarach sztukę z emocji i wyobraźni

Tańszy start na Bieg Piekarczyka trwa tylko do 4 maja. Potem wpisowe wzrośnie
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Oddział Celny w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Nr 3 w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Nadleśnictwo Elbląg - kontakt, godziny, informacje
