UM Elbląg: Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami
Elbląska Orkiestra Kameralna, pod batutą maestro Janusza Stokłosy, wydobywa w Ratuszu Staromiejskim ze swoich smyczków, to, co najpiękniejsze w polskich kolędach i pastorałkach.
Dziś i jutro do kameralistów dołączą też tak uznani artyści, jak Natalia Nykiel, trio Tre Voci, Aga Zaryan, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka i Chór Artos. Wszystko w ramach przygotowań do Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się już w piątek w pelplińskiej Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Artyści zabiorą wówczas słuchaczy w muzyczną podróż tam, gdzie ponad 2000 lat temu wybrzmiała wesoła nowina”. Przypomną także o sile kilkuwiekowej kolędowej tradycji, z której wynika magia Bożego Narodzenia. Koncert poprowadzą Marcelina Zawadzka i Tomasz Tylicki, a osoby nieobecne w Pelplinie będą mogły obejrzeć widowisko w telewizji. Retransmisja Koncertu na antenie TVP 2 w Wigilię o godzinie 15.20.
14.12.2018, piątek, 19:00
Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie
Wykonawcy:
Janusz Stokłosa dyrygent
Natalia Nykiel
Tre Voci
Aga Zaryan
Dominika Gawęda
Paweł Rurak-Sokal
Grzegorz Hyży
Katarzyna Cerekwicka
Chór Artos
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie:
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Urząd Miejski w Elblągu, https://www.elblag.pl/, elblag.eu/index.php/kultura-38445/12907-ratusz-staromiejski-wypelniony-koledami
Autor: krystian