W Elblągu 292 uczniów dostało stypendia za wyniki, które robią różnicę

FOT. UM Elbląg
W sali sesyjnej elbląskiego ratusza pojawiła się tego dnia dobra energia, której nie da się pomylić z żadnym oficjalnym wystąpieniem. To byli uczniowie siódmych i ósmych klas, którzy w pierwszym półroczu wypracowali średnią od 5,2 do 6,0 i dzięki temu sięgnęli po stypendia. W Elblągu takich osób było aż 292, a obok nich równie ważni okazali się nauczyciele i rodzice, bez których ten wynik zwykle nie bierze się znikąd.
We wtorek, 31 marca, podczas uroczystości w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Elblągu stypendia wręczono uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce i sukcesami edukacyjnymi. W imieniu prezydenta Elbląga zrobił to wiceprezydent Piotr Kowal, który przekazał gratulacje zarówno stypendystom, jak i ich opiekunom oraz nauczycielom.
To ważny sygnał także dla samych szkół – wysoki wynik nie jest tu tylko wpisem na świadectwie, ale zauważonym wysiłkiem, który publicznie dostaje swoją wagę. Dla wielu rodzin takie wyróżnienie staje się jasnym dowodem, że regularna praca i konsekwencja w nauce naprawdę mają znaczenie.
na podstawie: Urząd Miejski Elbląg.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Elbląg). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W powiecie elbląskim zapowiedziano ćwiczenia wojskowe. Na razie bez szczegółów

Piracka zabawa w Zielonce Pasłęckiej przyciągnęła dzieci i pomocników

W Pasłęku rusza szacowanie strat po wiosennych przymrozkach

Pasłęcka biblioteka rosła mimo cięć i braków kadrowych

W Elblągu ćwiczono metodę Vojty. Szpital przyciągnął specjalistów z całej Polski

Nowy sprzęt dla kardiologii w Elblągu. Szpital zyskał zaplecze za ponad 2 mln zł

Młodzi piłkarze i oldboje wypełnili stadion pamięcią o Bogdanie Korzeniowskim

Seniorzy usłyszą, jak bronić oszczędności przed fałszywymi inwestycjami

Bez skierowania i bez opłat. Mammobus stanie w Pasłęku

Awaria przy Ogrodowej odetnie wodę na trzy godziny w Pasłęku

Saperów w remoncie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Pięćdziesiąt lat razem. W Młynarach uhonorowano małżeńskie jubileusze

Pasłęcka mila znów przyciągnęła tłum. Biegacze ruszyli od przedszkolaków po dorosłych

W Młynarach zabrzmią tradycje kilku kultur. Wraca Integracje 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Elbląska Orkiestra Kameralna - bilety, kontakt, godziny kasy
- Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu - kontakt, godziny, wypożyczenia i katalog online
- Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu - kontakt, godziny, informacje
- Nadleśnictwo Elbląg - kontakt, drewno opałowe, dziczyzna i leśnictwa
- Ośrodek Kuratorski nr 2 przy Sądzie Rejonowym w Elblągu - kontakt, godziny, zakres działania
