Policja w Elblągu - długi weekend zakończony setkami kontroli i interwencji

Funkcjonariusze pracowali przy zabezpieczeniu miejsc publicznych i na drogach - kontrole trwały przez cały okres świąteczny. Na miejscu interweniowano w dziesiątkach zdarzeń i zatrzymywano nietrzeźwych kierowców.
Policjanci prewencji wylegitymowali 577 osób i przeprowadzili 266 interwencji. Skontrolowali 114 pojazdów. Do izby wytrzeźwień doprowadzono 29 osób. Funkcjonariusze zastosowali 210 pouczeń, nałożyli 29 mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu.
Ruch drogowy przeprowadził szerokie kontrole - przebadano 1944 kierowców. Dwóch kierujących prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwym. Zatrzymano również 2 osoby kierujące bez wymaganych uprawnień. Policja odnotowała 252 przypadki przekroczenia prędkości oraz 28 kolizji drogowych.
W związku z ujawnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli 98 mandatów karnych i zastosowali 199 pouczeń. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 4 prawa jazdy.
Podsumowanie działań przedstawił zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Policja ponowiła apel o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa – wskazując, że bezpieczeństwo na drogach i w miejscach publicznych zależy od zachowań uczestników ruchu.
na podstawie: Policja Elbląg.
Ostatnie Artykuły

Kolorowy marsz i finał na Starym Rynku. Tydzień integracji w Elblągu

Części samochodowe trafiły do gniazda odpadów. W Pasłęku szukają sprawcy

Osiem dekad służby i nowy sztandar. Strażacy świętowali w Młynarach

W Elblągu ruszą eliminacje do MP. Na rolkowisku pojawi się około stu zawodników

W Elblągu brakuje rodzin zastępczych. Każdy kandydat jest na wagę złota

W Pasłęku zabrzmią piosenki dla mam. PCKiA szykuje wzruszające popołudnie

W bibliotece w Komorowie Żuławskim zrobiło się wyjątkowo ciepło

Konkurs w Elblągu stawia na kask i wiedzę. Do wygrania bezpieczniejsza jazda

Nowy Piekarczyk stanął przy wojskowej dywizji i dołączył do elbląskiej kolekcji

Nowy dowódca w elbląskim sztabie. Dywizję przejął gen. Rafał Kowalik

Elbląski chór zabrzmiał w Hiszpanii. Wrócił z dyplomem i nowym repertuarem

Pasłęcka wiosna teatralna zakończyła się gromkimi brawami i mocnym finałem

Powiat elbląski sięga po miliony na ochronę. Nowy sprzęt ma podnieść bezpieczeństwo

Bieg Piekarczyka w Elblągu nabiera tempa - zostało tylko 50 pakietów
Przydatne dane teleadresowe
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów przy Sądzie Okręgowym w Elblągu - kontakt, godziny, zakres działań
- Urząd Gminy Elbląg - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Elbląska Orkiestra Kameralna - bilety, kontakt, godziny kasy
- Elbląskie Centrum Usług Społecznych - kontakt, godziny i zakres pomocy
- Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne Oddział w Elblągu - kontakt i siedziba
- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - kontakt, oferta, zapisy
