Andrzejkowe wróżby i taneczne popisy w Pasłęckim Centrum Kultury - zabawa dla najmłodszych

W Pasłęku dzieci z sekcji Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności przeżyły wieczór pełen śmiechu, prostych wróżb i tańca podczas zabawy andrzejkowej. Sala wypełniła się zgromadzonymi rodzinami i młodymi wykonawcami, a atmosfera była lekka i radosna. Organizatorzy wraz z partnerem wydarzenia przygotowali tradycyjne atrakcje, które zachęcały do wspólnej zabawy i integracji. Wieczór zwieńczył pokaz taneczny, który przyciągnął uwagę publiczności.
- W siedzibie Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności - wróżby, zabawy i ciasteczka z przepowiednią
- W Pasłęku tradycja spotkała energię młodych tancerek
W siedzibie Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności - wróżby, zabawy i ciasteczka z przepowiednią
W trakcie wydarzenia w siedzibie Pasłęckiego Centrum Kultury i Aktywności dzieci brały udział w typowych andrzejkowych zabawach. Na stoiskach można było m.in. obierać jabłko, lać wosk, ustawiać buty oraz sięgnąć po ciasteczko z ukrytą przepowiednią. Proste czynności szybko zamieniały się w małe spektakle ciekawości — maluchy z zainteresowaniem odkrywały symboliczne znaczenia wróżb, a dorośli obserwowali z uśmiechem.
Atrakcje miały przede wszystkim charakter integracyjny i rozrywkowy - to nie był konkurs na wiedzę, lecz przestrzeń do zabawy i budowania szkolnych relacji. Organizacja wydarzenia pokazała, że niewielkie gesty i klasyczne zabawy wciąż potrafią wprowadzić dzieci w świat wyobraźni.
W Pasłęku tradycja spotkała energię młodych tancerek
Wyjątkowy punkt programu stanowił pokaz przygotowany przez grupy taneczne działające przy PCKiA. Młode tancerki zaprezentowały układy, które dodały wieczorowi dynamiki i barw - publiczność reagowała brawami i uśmiechami. Współpraca organizatorów z Centrum Spotkań Europejskich “Światowid” w Elblągu wzbogaciła wydarzenie i pozwoliła na wymianę doświadczeń między ośrodkami kulturalnymi.
Dla mieszkańców to sygnał, że lokalne placówki kulturalne nie tylko organizują imprezy, ale też tworzą przestrzeń do rozwijania pasji. Rodzice i opiekunowie, którzy poszukują zajęć dla dzieci, znajdą tu pokazy umiejętności i zaproszenie do udziału w stałych grupach. Dzięki takim wydarzeniom łatwiej dostrzec, jakie formy aktywności dostępne są w mieście i które z nich mogą zainteresować młodszych uczestników.
na podstawie: Urząd Miejski w Pasłęku.
Ostatnie Artykuły

W powiecie elbląskim zapowiedziano ćwiczenia wojskowe. Na razie bez szczegółów

Piracka zabawa w Zielonce Pasłęckiej przyciągnęła dzieci i pomocników

W Pasłęku rusza szacowanie strat po wiosennych przymrozkach

Pasłęcka biblioteka rosła mimo cięć i braków kadrowych

W Elblągu ćwiczono metodę Vojty. Szpital przyciągnął specjalistów z całej Polski

Nowy sprzęt dla kardiologii w Elblągu. Szpital zyskał zaplecze za ponad 2 mln zł

Młodzi piłkarze i oldboje wypełnili stadion pamięcią o Bogdanie Korzeniowskim

Seniorzy usłyszą, jak bronić oszczędności przed fałszywymi inwestycjami

Bez skierowania i bez opłat. Mammobus stanie w Pasłęku

Awaria przy Ogrodowej odetnie wodę na trzy godziny w Pasłęku

Saperów w remoncie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Pięćdziesiąt lat razem. W Młynarach uhonorowano małżeńskie jubileusze

Pasłęcka mila znów przyciągnęła tłum. Biegacze ruszyli od przedszkolaków po dorosłych

W Młynarach zabrzmią tradycje kilku kultur. Wraca Integracje 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Adopcyjny w Olsztynie Filia w Elblągu - kontakt, godziny, adopcja
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu - kontakt, oferta i zapisy
- WITD Elbląg - kontakt, godziny i zakres działania oddziału
- Sąd Okręgowy w Elblągu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Bursa Szkolna nr 2 w Elblągu - kontakt, noclegi, zapisy i cennik
- Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Elblągu - kontakt, schronienie, pomoc terapeutyczna
