Weekend w Elblągu z 10. urodzinami Dolinki, festynem na Kalbarze i wycieczką nad Nogat

2 min czytania
Weekend w Elblągu z 10. urodzinami Dolinki, festynem na Kalbarze i wycieczką nad Nogat

W ten weekend Elbląg tętni aktywnością – od dmuchanych torów na basenie po rodzinny festyn i 31‑kilometrową wyprawę rowerowo‑kajakową. Sprawdź, gdzie i kiedy warto być.

  • Świętuj w Elblągu 10. urodziny CRW Dolinka
  • Dołącz do przejazdu rowerowego i zostań na rodzinnym festynie na Kalbarze
  • Wybierz się na wycieczkę rowerowo-kajakową nad Nogat

Świętuj w Elblągu 10. urodziny CRW Dolinka

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka zaprasza w sobotę i niedzielę 20–21 września na jubileuszowe atrakcje. Na obu basenach pojawią się rozbudowane dmuchane tory przeszkód, a w programie są zajęcia ruchowe w wodzie: zumba o godz. 11:00 i 16:00 oraz Aqua Fitness o godz. 13:00 i 18:00. Prezydent Elbląga Michał Missan zdecydował, że w urodzinowy weekend bilety ulgowe i normalne będą tańsze o 50 proc. Wszystkie atrakcje są wliczone w cenę wejścia. Informacje o wydarzeniu i szczegóły organizacyjne potwierdza MOSiR.

Dołącz do przejazdu rowerowego i zostań na rodzinnym festynie na Kalbarze

W sobotę 20 września, w ramach Elbląskiego Dnia bez Samochodu, o godz. 11:00 z placu Jagiellończyka rusza przejazd rowerowy z metą na torze Kalbar. Po przyjeździe o godz. 12:00 rozpocznie się rodzinny festyn z bezpłatnymi atrakcjami: dmuchańce, bubble football, laser run przygotowany przez UKS Orlik, animacje, symulator hamowania, strzelanie z łuku, stoiska służb (policja, straż pożarna, straż miejska) oraz możliwość przejazdu na elektrycznych hulajnogach i bicyklu. To propozycja dla rodzin i osób w każdym wieku, które chcą spędzić sobotę aktywnie i bez samochodu.

Wybierz się na wycieczkę rowerowo-kajakową nad Nogat

Niedzielna wyprawa 21 września rozpoczyna się zbiórką o godz. 07:30; start punktualnie o 08:00 z ulicy Wodnej na Starym Mieście przy napisie I Love Elbląg. Trasa ma około 31 km (28 km na rowerach i 3 km w kajakach). Uczestnicy pojadą przez Bielnik Pierwszy i Bielnik Drugi do Kępek nad Nogatem, skąd w 20‑osobowych grupach popłyną po Nogacie. Po zakończeniu spływu planowany jest powrót drogą do Elbląga i ognisko z kiełbaskami. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy — rejestracja trwa do 20.09 do godz. 16:00 lub do wyczerpania miejsc. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie, by skompletować grupy i zapewnić sprzęt.

Dodatkowo warto pamiętać o stałych zajęciach dla dzieci: Zumba Kids odbywa się w każdą sobotę w sali fitness lodowiska Helena — grupa 4–6 lat o godz. 10:00, grupa 7–12 lat o godz. 11:00. Koszt pojedynczych zajęć to 20 zł, bilety do nabycia w kasie lodowiska Helena.

Źródło informacji MOSiR Elbląg.

na podstawie: MOSiR Elbląg.

Autor: krystian