Uczestnicy WTZ Krokus zachwycili na Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku

Kolorowe stoisko WTZ „Krokus” na Jarmarku św. Bartłomieja przyciągnęło tłumy - ceramika, hafty, makramy i ekologiczne dekoracje stały się nie tylko ozdobą kiermaszu, ale też ważnym ćwiczeniem samodzielności i integracji dla uczestników warsztatów.
- Zobacz, co Władysławowo pokazało na Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku
- Pokaż się publicznie i zyskaj pewność siebie - co WTZ „Krokus” dał uczestnikom
Zobacz, co Władysławowo pokazało na Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku
30 sierpnia 2025 roku podczas Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku stoisko Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Krokus” ze Władysławowa zaprezentowało bogaty wybór rękodzieła. Na stoisku można było zobaczyć ceramikę, ozdoby okolicznościowe, hafty, makramy oraz przedmioty dekoracyjne wykonane z materiałów ekologicznych.
Kolorowe prace przyciągały zarówno mieszkańców Pasłęka, jak i turystów odwiedzających jarmark. Każdy eksponat miał swoją historię i pokazywał indywidualny styl twórcy - od prostych dekoracji po dopracowane ceramiczne formy. Różnorodność była widoczna od razu: prace różniły się techniką, skalą i estetyką, co pokazywało wszechstronność zajęć terapeutycznych prowadzonych w WTZ.
Pokaż się publicznie i zyskaj pewność siebie - co WTZ „Krokus” dał uczestnikom
Udział w kiermaszu miał wymiar nie tylko artystyczny. Dla uczestników warsztatu była to okazja do zaprezentowania efektów terapii w przestrzeni publicznej - doświadczenie, które wzmacnia poczucie sprawczości i pewność siebie. Obcowanie z odwiedzającymi, rozmowy o pracach oraz realne zainteresowanie rękodziełem stały się źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.
Bezpośredni kontakt z mieszkańcami i turystami sprzyjał także integracji. Podopieczni ćwiczyli umiejętności komunikacyjne i społeczne, uczyli się samodzielności oraz odpowiedzialności za przygotowanie i sprzedaż własnych wyrobów. Takie praktyczne działania wpisują się w cele rehabilitacji społecznej i zawodowej, które realizuje WTZ.
Pozytywne opinie odwiedzających oraz zainteresowanie kupujących potwierdziły, że obecność przedstawicieli WTZ „Krokus” na jarmarku była sukcesem. Stoisko stało się miejscem zarówno prezentacji twórczości, jak i budowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami jako aktywnych uczestników życia społecznego i kulturalnego.
Izabela Cebula Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS “Krokus”
Na podstawie: Powiat Elbląski
Ostatnie Artykuły

W Bramie Targowej zabrzmią nocne opowieści i legenda Piekarczyka

Smocze Łodzie znów rozruszają Elbląg - ruszyły darmowe zapisy

Urząd Morski w Gdyni Delegatura w Elblągu - kontakt i punkty obsługi

Kolorowy marsz i finał na Starym Rynku. Tydzień integracji w Elblągu

Części samochodowe trafiły do gniazda odpadów. W Pasłęku szukają sprawcy

Osiem dekad służby i nowy sztandar. Strażacy świętowali w Młynarach

W Elblągu ruszą eliminacje do MP. Na rolkowisku pojawi się około stu zawodników

W Elblągu brakuje rodzin zastępczych. Każdy kandydat jest na wagę złota

W Pasłęku zabrzmią piosenki dla mam. PCKiA szykuje wzruszające popołudnie

W bibliotece w Komorowie Żuławskim zrobiło się wyjątkowo ciepło

Konkurs w Elblągu stawia na kask i wiedzę. Do wygrania bezpieczniejsza jazda

Nowy Piekarczyk stanął przy wojskowej dywizji i dołączył do elbląskiej kolekcji

Nowy dowódca w elbląskim sztabie. Dywizję przejął gen. Rafał Kowalik

Elbląski chór zabrzmiał w Hiszpanii. Wrócił z dyplomem i nowym repertuarem
Przydatne dane teleadresowe
- Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej - kontakt, szlaki i ścieżki przyrodnicze
- Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Urząd Stanu Cywilnego w Elblągu - kontakt, godziny, sprawy obywatelskie
- Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - bilety, godziny, wynajem przestrzeni
- Prokuratura Okręgowa w Elblągu - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- WITD Elbląg - kontakt, godziny i zakres działania oddziału
