Kadeci z Pasłęka na II Wojskowych Targach Służby i Pracy w Elblągu

2 min czytania
Kadeci z Pasłęka na II Wojskowych Targach Służby i Pracy w Elblągu

Wielkie emocje na II Wojskowych Targach Służby i Pracy w Elblągu!

  • Elbląg gości kadrę wojskową i młodzież zainteresowaną służbą
  • Interaktywne atrakcje przyciągnęły tłumy

W dniach 4-5 kwietnia 2025 roku, Elbląg stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które przyciągnęło uwagę wielu młodych ludzi marzących o służbie wojskowej. II Wojskowe Targi Służby i Pracy zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą Wojska Polskiego oraz nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym w armii.

Elbląg gości kadrę wojskową i młodzież zainteresowaną służbą

Kadeci z klasy III OPW ZSEiT w Pasłęku mieli szansę uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, które odbyło się w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Młodzi ludzie mogli nie tylko poznać oferty akademii wojskowych, ale także spotkać przedstawicieli jednostek wojskowych z regionu Warmii i Mazur.

Interaktywne atrakcje przyciągnęły tłumy

Jednym z najciekawszych punktów programu była wirtualna strzelnica stworzona przez ZSEiT, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na strzelnicy swoje umiejętności mogli sprawdzić nie tylko kadetki i kadetki, ale również znane osobistości, takie jak wojewoda Radosław Król oraz dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wojciech Ziółkowski. To wydarzenie pokazało, jak ważna jest współpraca między wojskiem a lokalną społecznością oraz jakie możliwości oferuje służba w armii. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy zgodnie podkreślają, że takie wydarzenia są niezbędne dla promowania kariery wojskowej wśród młodzieży oraz budowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP.
Starostwo Powiatowe w Elblągu

Autor: krystian