Policja Elbląg: Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Policjanci z Warmii i Mazur przeprowadzili eliminacje wojewódzkie do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przewodnicy wraz ze swoimi psami rywalizowali w trzech konkurencjach: ogólne posłuszeństwo psa, pościg bez kagańca i obrona przewodnika podczas konwoju, przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby.
W czwartek (15.06.2023 r.) w Elblągu, odbyły się eliminacje wojewódzkie do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji”. W zawodach uczestniczyło 11 policjantów wraz ze swoimi podopiecznymi.
Zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono konkurencje:
- ogólne posłuszeństwo psa,
- pokonywanie przeszkód,
- pościg bez kagańca i obrona przewodnika podczas konwoju,
- przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytego pozoranta.
Pierwsze miejsce zajął mł. asp. Patryk Grosfeld z KPP w Ełku z psem służbowym DRAGO”. Na drugim miejscu uplasował się st. sierż. Adam Wieromiej z psem służbowym ORZECH” z OPP w Olsztynie. Trzecie miejsce zajął mł. asp. Grzegorz Duda z psem służbowym NEGRO” z KMP w Elblągu.
Zawody odbyły się w atmosferze sportowej rywalizacji. Oprócz sprawdzenia umiejętności swoich podopiecznych, zawody te są dodatkową formą doskonalenia zawodowego.Zwycięzca oraz przewodnik, który zajął drugie miejsce, będą reprezentowali Warmię i Mazury w XX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się w dniach 18-22 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
W garnizonie warmińsko-mazurskim służbę pełni 29 policjantów przewodników psów służbowych i 32 psy służbowe.
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Zwycięzcy Wojewódzkich eliminacji do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, następnie widać przewodnika i psa pokonującego tor przeszkód, następnie zwycięzców Wojewódzkich eliminacji do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji, nagranie kończy plansza z napisem Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.
__Film eliminacje.mp4
__Pobierz plik eliminacje.mp4 (format mp4 - rozmiar 38.69 MB)
Marzysz o ciekawej pracy, kochasz zwierzęta, może chcesz zostać przewodnikiem psa policyjnego? Psy policyjne są to zwierzęta specjalnie przygotowywane do wykonywania zadań takich jak tropienie, służba patrolowa, poszukiwanie śladów, narkotyków, materiałów wybuchowych czy ludzi w miejscu katastrof.
Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!
Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html
Policjanci z psami służbowymi
Komenda Miejska Policji w Elblągu, elblag.policja.gov.pl, elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/107131,Wojewodzkie-eliminacje-do-XX-Kynologicznych-Mistrzostw-Policji.html
Ostatnie Artykuły

Wędkarska rywalizacja przy Zakrzewku II. Rusza walka o puchar burmistrza

Na SOR-ze w Elblągu liczy się też cicha pomoc. Pacjentka dziękuje sanitariuszce

Rodzina pod lupą książek - Bulaj zaprasza na ciepłe warsztaty dla dzieci

Czerwiec w Bibliotece Elbląskiej rozkręca się od uważności po rodzinne spotkania

Biblioteka Elbląska ma status naukowy, a to zmienia więcej niż myślisz

Biblioteka Elbląska ma stały rytm - tak zaplanujesz wizytę i czerwiec

Elbląg ma biblioteczny skarb - 9022 woluminy pod szczególną ochroną

Siatkówka plażowa w Parku Ekologicznym. Trwają zapisy do turnieju

W Elblągu są jeszcze miejsca w programie, który daje opiekunom oddech

Jak nie zgubić siebie w codziennym pędzie - Elbląg posłucha o odporności

Ewka Błachnio wraca z nowym programem. W Pasłęku szykuje się mocny wieczór

Pasłęckie liceum szykuje wielki jubileusz. Szkoła prosi o wspomnienia i stare zdjęcia

W Pasłęku weekend nie zwalnia. Kino, skoki i historyczna biesiada

Żółty szlak pod Górą Chrobrego będzie częściowo utrudniony
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Elblągu - kontakt, godziny, dokumenty
- Bursa Szkolna nr 2 w Elblągu - kontakt, noclegi, zapisy i cennik
- Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - bilety, godziny, wynajem przestrzeni
- Nadzór Wodny w Elblągu - kontakt, pozwolenia wodnoprawne i zgłaszanie awarii
- Elbląskie Centrum Usług Społecznych - kontakt, godziny i zakres pomocy
