Policja Elbląg: Elbląg: Sprawcy pobicia zatrzymani przez policjantów kryminalnych
Policjanci kryminalni z Elbląga oraz KWP w Olsztynie zatrzymali w Elblągu trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie pewnego 25-latka. Jeden ze sprawców podczas zdarzenia posługiwał się niewielką siekierą, którą zadał pokrzywdzonemu 25-latkowi kilka uderzeń w rękę. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy tego zderzenia zostali zatrzymani w mieszkaniach. U dwóch z nich policjanci znaleźli narkotyki.
Sytuacja poprzedzająca policyjne zatrzymania miała miejsce w czwartek (17.06.2021) przy ul. Chełmońskiego. Tam do siedzącego w aucie 25-latka podeszła grupa mężczyzn i zaatakowała go. Jeden ze sprawców przy użyciu siekiery zadał mężczyźnie kilka uderzeń w rękę. Zaraz po tym sprawcy odjechali z miejsca, a pokrzywdzony trafił do szpitala z poważnym urazem ręki. Policjanci kryminalni pracujący nad sprawą ustalili kto znajdował się w grupie agresorów.
Do mieszkań wytypowanych sprawców kryminalni zapukali” w środę rano. Zatrzymano 3 mężczyzn w wieku: 36, 27 i 26 lat. 36-latek usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pozostali sprawcy odpowiedzą również za udział w bójce.
Dodatkowo w mieszkaniach 27- i 26-latka policjanci kryminalni znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. 27-latek miał foliowe zawiniątko z amfetaminą, natomiast podczas przeszukania mieszkania, które zajmował 26-letni podejrzany, policjanci znaleźli trzy foliowe paczki z marihuaną o łącznej wadze ponad 0,7 kg. Za usiłowanie wprowadzenia do obiegu znacznej ilości substancji odurzającej może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do sądu trafiły wnioski o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Za udział w bójce grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca takiego przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Na poniższym filmie, rozpoczynającym się i kończącym planszą z napisem Komenda Miejska Policji w Elblągu, zarejestrowano moment wejścia policjantów do mieszkania jednego z podejrzanych, jego zatrzymanie w środku przez policjantów oraz ujawnienie w kuchennej szufladzie pakunku z narkotykami.
Komenda Miejska Policji w Elblągu, elblag.policja.gov.pl, elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/82719,Elblag-Sprawcy-pobicia-zatrzymani-przez-policjantow-kryminalnych.html
Ostatnie Artykuły

W powiecie elbląskim zapowiedziano ćwiczenia wojskowe. Na razie bez szczegółów

Piracka zabawa w Zielonce Pasłęckiej przyciągnęła dzieci i pomocników

W Pasłęku rusza szacowanie strat po wiosennych przymrozkach

Pasłęcka biblioteka rosła mimo cięć i braków kadrowych

W Elblągu ćwiczono metodę Vojty. Szpital przyciągnął specjalistów z całej Polski

Nowy sprzęt dla kardiologii w Elblągu. Szpital zyskał zaplecze za ponad 2 mln zł

Młodzi piłkarze i oldboje wypełnili stadion pamięcią o Bogdanie Korzeniowskim

Seniorzy usłyszą, jak bronić oszczędności przed fałszywymi inwestycjami

Bez skierowania i bez opłat. Mammobus stanie w Pasłęku

Awaria przy Ogrodowej odetnie wodę na trzy godziny w Pasłęku

Saperów w remoncie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Pięćdziesiąt lat razem. W Młynarach uhonorowano małżeńskie jubileusze

Pasłęcka mila znów przyciągnęła tłum. Biegacze ruszyli od przedszkolaków po dorosłych

W Młynarach zabrzmią tradycje kilku kultur. Wraca Integracje 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Elblągu - kontakt, adres i dostępność
- Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności - stanowisko w Elblągu
- Urząd Miejski w Elblągu - kontakt, godziny i e-usługi
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu - kontakt, oferta i zapisy
- Oddział WIOŚiN w Elblągu - kontakt, godziny i obsługiwane sprawy
- Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - kontakt, awarie, przyłączenie do sieci
