Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Ciepło w twoim domu, czyli kilka słów o hurtowniach kominków

Wielu z nas marzyło chyba, aby usiąść przy kominku z ulubiona kawą czy winem i rozkoszować się jedynym w swoim rodzaju blaskiem i ciepłem igrających w kominku płomieni. Nic też nie wygląda tak niesamowicie jak świątecznie udekorowany kominek ze zwisającymi czerwonymi skarpetami na prezenty. Taki kominek to nie tylko piękna ozdoba każdego salonu, ale także sposób na ogrzanie  całego domu.

Od czego zacząć, czyli kilka wskazówek na początek przygody z kominkiem

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie, centralne miejsce,  aby kominek był widoczny ze wszystkich stron. Jednocześnie musimy pamiętać, ze kominek wymaga obsługi, a więc należy zadbać o trochę wolnej przestrzeni w jego pobliżu. Znaczącą sprawą jest także, aby  kominek opierał się na mocnym stropie i był podłączony do wolnego przewodu kominowego. Istotne jest także doprowadzenie do pomieszczenia odpowiedniej wentylacji. W wyborze kominka bardzo ważne jest uwzględnienie przewodu kominowego, jego średnicy i wysokości, gdyż trzeba to wsiąść pod uwagę przy doborze typu i wymiaru paleniska. Fachowiec z hurtowni kominków powinien nam, doradzić i trafnie wybrać właściwy model. Po wyborze kominka pozostaje jeszcze zaprojektowanie jego oprawy, a więc czy ma to być klasyczna oprawa z tradycyjną półką, czy też może bardziej nowoczesna obudowa. Wybór materiałów (kamień, metal, ceramika czy tynk) będą miały duży wpływ na ostateczny wygląd naszego kominka.

Hurtownie kominków w Polsce, czyli co i gdzie?

Generalnie hurtownie kominków posiadają w swoich ofertach bardzo szeroki asortyment jak to zwykle w hurtowniach bywa. Znajdziemy w nich więc kominki otwarte i zamknięte, kominki wolnostojące, kominki tradycyjne, biokominki czy kominki elektryczne, gdzie dzięki podłączeniu do prądu uzyskujemy obraz płomieni jako wynik rozbicia wiązek światła czy  pary wodnej - hurtownia SzalonyMax.pl posiada w swoim asortymencie każdy z wyżej wymienionych rodzajów kominków. Każda hurtownia kominków powinna nas zaopatrzyć od a do z we wszystkie niezbędne produkty do instalacji kominka w naszym domu.

Hurtownia kominków to nie tylko miejsce, gdzie zakupimy kominek czy piec. Wiele hurtowni oferuje przy zakupie montaż kominka czy wkładu. Dzięki montażowi przez wyspecjalizowaną ekipę fachowców z hurtowni klient dodatkowo otrzymuje dodatkowe lata gwarancji na wybrany przez siebie model kominka czy pieca. Montaż kominka przez ekipę z hurtowni wyróżnia doświadczony zespół, szybka realizacja, możliwość negocjacji ceny, wysoka jakość materiałów do montażu czy profesjonalny serwis.