Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

O zmaganiach i radzeniu sobie z ciężką chorobą opowiada najnowsza książka gdańskiej poetki i pisarki Barbary Piórkowskiej. Niezwykle pozytywna, mimo tematu, który porusza. Zapraszamy na spotkanie z autorką we wtorek, 20 września, o godz. 17:00 do sali „U św. Ducha”. Ze względu na sytuację epidemiczną obowiązują zapisy.

Prowadzenie Aleksandra Buła.

Spotkanie będzie również transmitowane na stronie FB Biblioteki Elbląskiej.

Czytam tę książkę i płaczę. Bo w sumie nic tu śmiesznego – zbyt blisko podchodzi do szpitalnego łóżka głównej bohaterki Śmierć, zbyt często boli dziewczynę ciało, a makatka jej życia spruła się Rodzanicom zbyt wcześnie. Ale czytam tę książkę i śmieję się w głos. Bo Śmierć chodzi tu w brązowych rajtuzach, za kaloryferem w domu mieszka Kikimora, a pielęgniarka na nocnym dyżurze podczytuje "Niesamowitą słowiańszczyznę" dłubiąc w zębach kłosem żyta. Barbaro Piórkowska, poetko codzienności, napisałaś niezwykłą książkę. Polecam ją z całego serca./ Magdalena Grzebałkowska

O książce z opisu wydawcy:
Kilka razy bolała ją głowa, potem upadła na ulicy. Tak zaczęła swoją podróż przez kolejne sale szpitalne, w której głównymi stacjami są „pobranie krwi” i "chemia". Musi przyswoić reguły dotyczące życia w chorobie i jednocześnie znaleźć własną drogę do wyzdrowienia. Pomoc w utkaniu całkiem nowej nici życia przyjdzie z nieoczekiwanej strony. Kraboszki to prywatny dyskurs na temat relacji pacjentka-lekarze i odczłowieczenia w służbie zdrowia. Powieść, oparta na rzeczywistych doświadczeniach, pozwala dostrzec emocjonalny aspekt zmagania się ze śmiertelną chorobą.

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, audiobooka poetyckiego, współtwórczyni spektakli poetyckich i spacerów literackich.


Podczas spotkań prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2.

Ze względu na pandemię COVID-19 prosimy o rezerwację miejsc:
tel. (55) 625 60 13
e-mail: komunikacja@bibliotekaelblaska.pl

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

tl_files/biblioteka/dane/loga/logo_warmia_i_mazury.jpg
Partner spotkań:

tl_files/biblioteka/dane/loga/przyjaciele-kawy_PL_CMYK-1_Easy-Resize.com.jpg
Przyjaciele Kawy to przyjaciele książek i biblioteki. Dzięki nim będziemy mogli wśród uczestników spotkań cyklu #czytELnia rozlosowywać aromatyczne upominki. Zapraszamy!