Każdy organizator przyjęcia marzy o tym, aby zorganizowana przez niego impreza była niesamowita i zapadła gościom w pamięci. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy rozpocząć jej organizację ze znacznym wyprzedzeniem czasowym, aby bez zbędnych nerwów dopiąć wszystko na ostatni guzik oraz żeby goście zarezerwowali sobie na nią czas. Poniżej przedstawiamy 5 kroków dzięki którym Twoja impreza odniesie sukces.

Krok 1: Miejsce

To jedna z najważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia podczas organizacji przyjęcia. Jeżeli impreza ma mieć charakter plenerowy, to odpowiednim miejscem do jej zorganizowania będzie park, ogród lub wolna przestrzeń na obrzeżach miasta - pamiętaj, że konieczny będzie wówczas wynajem krzeseł. Należy pamiętać, że pogoda bywa kapryśna i aby deszcz nie popsuł zabawy, warto rozstawić duży namiot lub wygospodarować miejsce na parasole po które goście będą mogli sięgnąć gdy pogoda się załamie.

Rezerwująć miejsce w lokalu warto kierować się własnymi potrzebami: jeżeli planujemy zorganizowanie strefy chill out dla gości, to wskazane jest, aby restauracja oferowała dostęp do ogrodu, czy parku. W obu przypadkach najważniejsza jest przede wszystkim liczba zaproszonych gości, która decyduje o niezbędnej wielkości powierzchni.

Krok 2: Menu

Podobno jedzenie, które spożywane jest w miłym towarzystwie i atmosferze smakuje jeszcze lepiej więc warto poświęcić czas na stworzenie idealnego menu. O tym, jakie potrawy i przekąski się w nim znajdą decyduje przede wszystkim pora roku, podczas której organizowane jest przyjęcie - latem warto podać gościom orzeźwiające przekąski, a zimą coś, co ich rozgrzeje. Ważne są również upodobania organizatora i gości, na przykład jeśli część towarzystwa nie je mięsa, warto ująć to w menu.

Co do alkoholu na imprezie - świetnym rozwiązaniem jest drink bar, z którego goście będą mogli kosztować zarówno alkoholi procentowych, jak i bez. Ostatnim trendem jest stoisko z lemoniadą, która świetnie orzeźwia podczas upałów!

Udana impreza - 5 kroków do sukcesu

Krok 3: Muzyka

Muzyka na imprezę powinna pasować do klimatu przyjęcia. Tworząc playlistę na imprezę można zapytać zaproszonych gości o ich muzycznych ulubieńców - warto, aby znajdowały się na niej kawałki taneczne, jak i spokojne. Zróżnicowana muzyka to gwarancja, że każdy z naszych gości usłyszy swój ulubiony kawałek, a dzięki temu, będzie wspominał imprezę bardzo miło.

Krok 4: Atrakcje

Zdecydowanie wzbogacają plan przyjęcia! Niezależnie od charakteru organizowanego przyjęcia można zorganizować konkurs karaoke, kalambury lub mini turniej gier planszowych. Nic tak nie integruje gości jak wspólna zabawa i śmiech.

Krok 5: Dekoracje

Piękna dekoracja stołu, sali lub pleneru to coś, co na długo zapada gościom w pamięci! Dlatego warto zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół i wybrać te dekoracje, które będą pasować do motywu przewodniego imprezy. A skoro już o nim mowa, to warto go mieć ponieważ ułatwia on wybór dekoracji, atrakcji oraz menu.

Stosująć się do wyżej wymienionyc kroków możesz być pewien, że Twoja impreza będzie strzałem w dziesiątkę!