UM Elbląg: Staż w restauracji nagrodą dla uczniów ZSG
W dniach 26 listopada - 2 grudnia 2018r. dwóch uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych odbywało staż w Restauracji Babinicz w Kompleksie Dworzysko w Szczawnie Zdrój.
Restauracja Babinicz została wyróżniona już trzykrotnie w prestiżowym Żółtym Przewodniku Gault&Millau; na rok 2015, 2016 oraz 2017. Trafiają do niego najlepsze restauracje wykające się kulinarną kreatywnością, nowatorskim podejściem do smaku i unikalną atmosferą.
Staż był nagrodą za udział w V Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym Literacka Kuchnia”, który odbył się 23 października 2018r. w Zespole Szkół Gastronomiczno Hotelarskich w Gdańsku. Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły przygotowali dania na podstawie książki Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii”.
Maciej i Karol wykonali następujące potrawy:
- zakąskę - Comber z sarny w pudrze ziół z konfiturą z jarzębiny i brzoskwini z owocami rokitnika, kurkami w pianie z palonego masła, marchewkami karmelizowanymi w miodzie oraz owsianym chipsem
- deser - “Ptasie mleczko”.
Karol i Maciej, uczniowie klasy 2 technik żywienia i usług gastronomicznych, uczyli się w tym wyjątkowym miejscu różnych metod przyrządzania dziczyzny oraz dodatków, z którymi się te dania podaje. Zgodnie stwierdzili, że poznali prawdziwą pracę w restauracji od kuchni, a co najważniejsze rozwinęli swoje umiejętności gastronomiczne i nabyli nowych doświadczeń.
Urząd Miejski w Elblągu, https://www.elblag.pl, elblag.eu/index.php/edukacja/12864-staz-w-restauracji-nagroda-dla-uczniow-zsg
Ostatnie Artykuły

IMGW ostrzega przed upałem w Elblągu. Alert obejmuje także powiat

Wnioski o zasiłki rodzinne i alimentacyjne już od sierpnia. Ważne terminy

Tylko 20 drużyn zagra w streetballu. Wakacyjny turniej w Elblągu

Zmiany w ruchu na Starym Mieście. Elbląg uruchamia specjalną infolinię

Trudny guz podstawy czaszki usunięty w Elblągu przez jamę ustną

Upał nie kończy się na pragnieniu. Te objawy wymagają reakcji

Inauguracja pasłęckiego festiwalu połączy organy, sopran i barokowe skrzypce

Syreny zabrzmią w Pasłęku. Minuta ciszy dla Powstania Warszawskiego

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Z Elbląga na Żuławy i pod Malbork - 57 kilometrów na rowerze

Trzy elbląskie kluby dostały wsparcie. Powiat stawia na młodych sportowców

Pasłęk z wakacyjnym programem. Piasek, promenady i syreny

Piaskowe zamki zamiast planowanych zajęć. Wakacyjna akcja w Pasłęku

Nowe defibrylatory w Elblągu. Pojawią się w miejscach dużego ruchu
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Elblągu - kontakt, pozwolenia wodnoprawne i zgłaszanie awarii
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu - kontakt, oferta, zapisy
- Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu - kontakt, sprawy nauczycielskie, nadzór pedagogiczny
- EPWiK Elbląg - kontakt, awarie, biuro obsługi i e-BOK
- Biuro Powiatowe ARiMR w Elblągu - płatności, kredyty klęskowe i programy wsparcia dla rolników
- Sąd Okręgowy w Elblągu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
