KNF tłumaczy listę ostrzeżeń. Webinarium o wpisach i wykreśleniach z LOP

KNF tłumaczy listę ostrzeżeń. Webinarium o wpisach i wykreśleniach z LOP

FOT. Miasto i Gmina Młynary

Na rynku finansowym jeden wpis potrafi zmienić wiele, dlatego KNF przygotowała webinarium poświęcone Liście ostrzeżeń publicznych. Spotkanie CEDUR ma uporządkować to, jak działają przepisy, skąd bierze się wpis i kiedy można go zmienić albo wykreślić. To propozycja dla osób, które chcą lepiej odczytywać sygnały ostrzegawcze, zanim sprawa urośnie do poważniejszego problemu.

W trakcie szkolenia omówione zostaną regulacje dotyczące LOP zarówno w ujęciu historycznym, jak i obecnym. Uczestnicy poznają też zasady dokonywania wpisów, ich zakres oraz sytuacje, w których możliwa jest zmiana treści wpisu albo usunięcie podmiotu z listy.

Zgłoszenia odbywają się przez elektroniczny formularz. KNF przyjmuje również anonimowe pytania związane z tematyką webinarium – można je przesyłać do 22 maja 2026 roku.

na podstawie: Urząd Miasta i Gminy w Młynarach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miasto i Gmina Młynary). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.