Internaty z regionu stanęły do futsalowej walki w Pasłęku

Internaty z regionu stanęły do futsalowej walki w Pasłęku

FOT. Powiat Elbląski

W hali Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku tego dnia nie było miejsca na przypadek. Każda akcja mogła odwrócić losy meczu, a tempo rywalizacji nie słabło ani na chwilę. Turniej drużyn internackich w futsalu przyciągnął młodzież z kilku szkół i szybko zamienił sportowe spotkanie w prawdziwy sprawdzian charakteru.

  • Mecze szły systemem każdy z każdym i nikt nie odpuszczał
  • Gospodarze zgarnęli komplet punktów, a nagrody trafiły do wyróżniających się zawodników

Mecze szły systemem każdy z każdym i nikt nie odpuszczał

W zawodach rozegranych 15 kwietnia w nowoczesnej hali ZSEiT w Pasłęku drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Taki układ nie zostawia miejsca na kalkulację – trzeba punktować od pierwszego gwizdka i pilnować koncentracji do końca. Zmagania odbyły się pod patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego, a organizatorzy zadbali o to, by turniej był nie tylko sportową rywalizacją, ale też okazją do spotkania uczniów z różnych internatów.

Na parkiecie widać było, że stawką nie jest wyłącznie wynik. Futsal, szybki i wymagający gry na małej przestrzeni, wyciąga z zawodników zarówno technikę, jak i odporność na presję. Dzięki temu kibice mogli oglądać wiele dynamicznych akcji, a każdy mecz miał własne tempo i własną historię.

Gospodarze zgarnęli komplet punktów, a nagrody trafiły do wyróżniających się zawodników

Najlepiej w całym turnieju poradził sobie internat ZSEiT w Pasłęku. Gospodarze wygrali wszystkie spotkania i zakończyli zmagania z kompletem punktów, nie zostawiając rywalom złudzeń co do pierwszego miejsca. Za nimi uplasowały się kolejno:

  • ZSR w Smolajnach – drugie miejsce
  • ZSB w Braniewie – trzecie miejsce
  • ZSCKR w Dobrocinie – czwarte miejsce

Podczas zakończenia turnieju obecni byli wicestarosta elbląski Ryszard Zając oraz wicedyrektor szkoły Lidia Zawarczyńska. To właśnie wtedy wręczono puchary i nagrody indywidualne, które dopełniły sportowej części wydarzenia.

Wyróżniono także zawodników, którzy najmocniej zaznaczyli swoją obecność na boisku:

  • najlepszy bramkarz – Jakub Wojczys z Pasłęka
  • król strzelców – Ksawery Zakrzewski ze Smolajn, autor siedmiu bramek
  • MVP turnieju – Jakub Chmielewski z Braniewa
  • wyróżnienie specjalne – Amelia Jabłońska z Dobrocina, jedyna zawodniczka w męskiej stawce

Organizatorzy podkreślili też znaczenie wsparcia ludzi, którzy włączyli się w przygotowanie zawodów. Nagrody indywidualne ufundowali Wojciech i Danuta Przybyłowscy, a wszystkie mecze bezinteresownie poprowadził sędzia Mirosław Lewczuk. Dzięki temu turniej miał płynny przebieg i wyraźnie pokazał, że szkolny sport potrafi budować nie tylko wynik, lecz także dobrą atmosferę i szacunek do zasad fair play.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Elbląski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.