Zimowe ślizgawki w mieście – Helena i Tor Kalbar zapraszają

2 min czytania
Zimowe ślizgawki w mieście – Helena i Tor Kalbar zapraszają

FOT. Urząd Miejski w Elblągu

Śnieg za oknem, łyżwy na nogach i dwa zupełnie inne światy do wyboru w Elblągu – zadaszona, kameralna tafla lub szeroki tor pod gołym niebem. Przy lampach i muzyce spotykają się rodziny, początkujący i ci, którzy lubią przyspieszyć tętno. MOSiR utrzymuje rytm wejść tak, by każdy znalazł swoją godzinę na lodzie.

  • Elbląg zimą – zadaszona tafla kontra tor na świeżym powietrzu
  • Lodowisko Helena – nauka i rodzinne sesje w stałych godzinach
  • Tor Kalbar – otwarte powietrze i dłuższe sesje

Elbląg zimą – zadaszona tafla kontra tor na świeżym powietrzu

Miasto oferuje dwie popularne opcje dla osób szukających ruchu na lodzie. Zadaszone lodowisko gwarantuje komfort niezależny od pogody i sprzyja nauce oraz wspólnemu spędzaniu czasu. Tor zewnętrzny ma swój klimat – mróz, powietrze i przestrzeń przyciągają tych, którzy wolą naturalne warunki i dłuższe, bardziej widowiskowe sesje.

Harmonogram obu obiektów został ułożony tak, by w tygodniu i w weekendy mogły odbywać się sesje dla różnych grup użytkowników. Za organizację odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Lodowisko Helena – nauka i rodzinne sesje w stałych godzinach

Lodowisko Helena przeznaczone jest dla rodzin, osób początkujących i tych, którzy chcą jeździć na spokojnie lub trenować podstawy. Obsługa dba o bezpieczny przebieg sesji i wyodrębnione częstotliwości przeznaczone na naukę.

Grafik ślizgawek na Helenie:

  • we wtorki i czwartki — nauka od 18:00, wejście ogólne od 19:10;
  • piątki — dwie sesje: 18:00 oraz 19:10;
  • weekendy (sobota, niedziela) — cztery wejścia: 13:10, 14:20, 15:30, 16:40.

Dla korzystających dostępna jest wypożyczalnia łyżew prowadzona przez Klub Sportowy Orzeł — koszt wypożyczenia pary to 10 zł. Na tafli obowiązuje regulamin, a nad bezpieczeństwem czuwają pracownicy obiektu.

Tor Kalbar – otwarte powietrze i dłuższe sesje

Tor Kalbar to propozycja dla osób, które akceptują wpływ pogody na dostępność obiektu i cenią sobie jazdę na świeżym powietrzu. Sesje odbywają się w stałych godzinach w tygodniu i w weekendy, a każda trwa 90 minut.

Standardowy harmonogram Toru Kalbar:

  • od poniedziałku do piątku — wejścia o 18:00;
  • weekendy — cztery sesje: 12:00, 14:00, 16:30, 18:30.

W przypadku zmiennych warunków atmosferycznych grafik bywa korygowany — odwołane seanse są wyraźnie oznaczane w komunikatach MOSiR.

Na koniec praktyczne uwagi wynikające z codziennego funkcjonowania obiektów – warto przyjść kilka minut wcześniej, żeby skorzystać z wypożyczalni, sprawdzić aktualny harmonogram na stronie MOSiR oraz ubrać się warstwowo w przypadku toru zewnętrznego. Krótsze, spokojniejsze wejścia w sobotnie i niedzielne popołudnia są zwykle najlepsze dla rodzin i początkujących, a późniejsze sesje sprzyjają tym, którzy wolą bardziej dynamiczną jazdę.

na podstawie: Urząd Miejski w Elblągu.

Autor: krystian