<a href=Elbląg żegna architekta Piotra Andrzejewskiego" style="margin-bottom: 10px; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">
Z głębokim żalem informujemy o śmierci Piotra Andrzejewskiego, znanego architekta z naszego regionu, który odszedł w wieku 68 lat. Jego wkład w rozwój architektury oraz zaangażowanie w działalność zawodową były nieocenione.
  1. Piotr Andrzejewski miał 68 lat.
  2. Był absolwentem Politechniki Gdańskiej.
  3. Zaangażowany w działalność Izby Architektów RP oraz SARP.
  4. Otrzymał Złotą Odznakę IARP.

Piotr Andrzejewski, absolwent Politechniki Gdańskiej, był nie tylko wybitnym architektem, ale także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Wybrzeże oraz Izby Architektów RP. Jego kariera zawodowa była pełna sukcesów i wpływowych działań na rzecz rozwoju architektury w naszym kraju.

W latach 2002-2010 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Architektów. Jego zaangażowanie i profesjonalizm sprawiły, że został członkiem Krajowej Rady Izby Architektów RP (IARP). W latach 2014-2018 przewodniczył Komisji ds. Legislacji przy KRIA RP, a ostatnio działał jako członek Zespołu ds. Legislacji przy KRIA RP.

Był współautorem projektu ustawy o zawodzie architekta oraz ekspertem w dziedzinie planowania przestrzennego. Jego analizy i opracowania były wysoko cenione i miały istotny wpływ na kształtowanie Polskiej Polityki Architektonicznej. Przez dwadzieścia lat pracował w Miejskiej Pracowni i Miejskim Biurze Urbanistycznym, a także przewodniczył Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Olsztynie.

Za swoje zasługi i wkład w rozwój architektury został odznaczony Złotą Odznaką IARP. Jego praca, wiedza i zaangażowanie pozostaną w pamięci wielu ludzi, którzy mieli okazję z nim współpracować.

Rodzinie i bliskim Piotra Andrzejewskiego składamy wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach.

Informacja i foto ze strony Architektura – Murator.


Na podst. UM Elbląg