XV Bieg Piekarczyka w Elblągu przyciągnął rekordową liczbę uczestników
W miniony weekend Elbląg gościł XV Jubileuszowy Bieg Piekarczyka, który przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Wydarzenie, będące największą imprezą biegową w regionie, zgromadziło niemal 1700 biegaczy, w tym zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodników. Była to również okazja do wspólnego spędzenia czasu dla całych rodzin.
  1. Rekordowa frekwencja - prawie 1700 zawodników
  2. Zwycięzcy biegu głównego na 10 km
  3. Atrakcje dla uczestników i kibiców
  4. Podziękowania dla organizatorów i uczestników

XV Bieg Piekarczyka okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając biegaczy z całego kraju oraz z zagranicy, w tym zawodników z partnerskiego miasta Compiegne we Francji. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie pół roku, a najstarszy 81 lat, co pokazuje, że wydarzenie jest otwarte dla wszystkich grup wiekowych.

Prezydent Elbląga, Michał Missan, podkreślił znaczenie tej imprezy dla miasta: To największa impreza biegowa w regionie. Bardzo się cieszę, że mamy tak dużą frekwencję. Już myślimy nad rozszerzeniem formuły biegu, aby w przyszłym roku mogło wziąć w nim udział jeszcze więcej zawodników – widzimy, że jest taka potrzeba. Mamy biegaczy nie tylko z kraju, ale również z zagranicy, w tym niezawodnie zawodnicy z naszego miasta partnerskiego Compiegne we Francji. Witam Państwa w pięknym, zielonym Elblągu i zapraszam częściej do odwiedzenia naszego miasta. Życzę wszystkim powodzenia i wielu wspaniałych wrażeń. Na ręce Pana dyrektora Marka Kucharczyka składam również podziękowania dla wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wolontariuszy i sponsorów za organizację tego wspaniałego wydarzenia – powiedział Michał Missan.

W biegu głównym na dystansie 10 km najszybsi okazali się: wśród mężczyzn Jakub Ossowski z Elbląga, John Meade z Cork oraz Maciej Tomaszewski z Torunia; natomiast wśród kobiet triumfowały Beata Niemyjska ze Starocina, Dorota Kaczmarek z Gdańska i Monika Danielska z Ostródy. Również Mini Bieg Piekarczyka cieszył się dużym zainteresowaniem, przyciągając 700 młodych biegaczy.

Nie zabrakło również atrakcji dla kibiców i rodzin. Na Placu Jagiellończyka przygotowano liczne animacje, dmuchańce oraz strefę gastronomiczną. Dodatkowo, mieszkańcy mogli uczestniczyć w głosowaniu w Zielonym Budżecie, co dodało wydarzeniu dodatkowego wymiaru społecznego.

Jubileuszowa edycja była także okazją do uhonorowania osób, które od lat przyczyniają się do sukcesu Biegu Piekarczyka. Specjalne podziękowania otrzymał pomysłodawca i organizator pierwszej edycji, Stanisław Szczepański, a także trzej biegacze z Polski, którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach. Statuetkę otrzymał również Michel Etienne z Compiegne, który jedynie podczas pandemii nie mógł brać udziału w biegu.

Organizatorami XV edycji Biegu Piekarczyka byli Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a ambasadorką biegu była Iga Baumgart-Witan, polska mistrzyni olimpijska oraz medalistka Mistrzostw Świata i Europy.


Według informacji z: Urząd Miejski w Elblągu