Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku 15 listopada 2023 r. zorganizował spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora. Święto to sprzyja wzajemnej integracji i wymianie różnorodnych doświadczeń pomiędzy uczestnikami ŚDS, a innymi placówkami powiatu elbląskiego oraz społecznością lokalną. Integracja seniorów pomaga w zapewnieniu godności, zwiększeniu jakości życia osób starszych, jednocześnie przeciwdziała izolacji społecznej i pozytywnie wpływa na utrzymanie więzi międzypokoleniowych.

Miło było nam gościć seniorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazurus” w Elblągu, Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie oraz zaprzyjaźnione osoby z Przezmarka.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich Gości, prezentacji występów wokalno-tanecznych przygotowanych przez podopiecznych DPS w Tolkmicku oraz organizatorów zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i pysznej kawy oraz zajęć rekreacyjnych i ruchowo-tanecznych. Każdy chętny mógł skorzystać z warsztatów rękodzielniczych inspirowanych włóczką. Aktywność ma pozytywny wpływ na zdrowie osób starszych. Uczestnictwo w kreatywnych działaniach stymuluje mózg oraz rozwija umiejętności manualne. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał drobny upominek w postaci ręcznie robionego naturalnego mydełka.

Z tej okazji Wszystkim Seniorom życzymy długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i miłości. Realizacji swoich pasji i spełnienia marzeń, tak aby każdy dzień był pełen radości i optymizmu.

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 1.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 2a.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 3a.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 4a.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 5.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie DSC_0061.jpg
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/8616-dzien-seniora-w-srodowiskowym-domu-samopomocy-w-przezmarku#sigProIdbf20dac2e5