Policja Elbląg: BEZPIECZNIEJ NA DROGACH - MOTOCYKLE DLA SŁUŻBY RUCHU DROGOWEGO
Do dyspozycji policjantów cyklicznie trafiają nowe pojazdy i nowoczesne wyposażenie, które ma im służyć w każdych okolicznościach. Tym razem zasilony został tabor pojazdów służby ruchu drogowego. Do policjantów drogówki z Warmii i Mazur trafiło 40 nowych motocykli BMW R1250 RT, które już są wykorzystywane podczas służby w jednostkach powiatowych.
Tabor pojazdów użytkowanych przez policjantów z Warmii i Mazur wzbogacił się o 40 nowych motocykli. Nowe maszyny to BMW R 1250 RT z 2-cylindrowym silnikiem o pojemności ponad 1200 cm3, który daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Do setki” rozpędza się w trzy sekundy, a prędkość maksymalna znaczenie przekracza 200 km/h.
Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje kufer z centralą radiową. Motocykle w nowych policyjnych barwach są wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, liczne światła LEDowe z przodu i z tyłu. W wyposażeniu znajdziemy m.in. podgrzewane manetki i siedzenia oraz inne elementy poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy, mi.in. za sprawą systemu ABS i kontroli trakcji.
Wszystko to sprawia, że motocykl ten w sytuacjach awaryjnych, na zakorkowanych miejskich ulicach, skutecznie i szybko dojedzie na miejsce, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkującym go policjantom.
Na poniższym filmie zaprezentowano przejazd motocykli ulicami miasta. Zawiera również wypowiedź policjanta na temat możliwości technicznych pojazdu. Na kolejnych ujęciach widoczni są policjanci w kaskach, strojach motocyklowych i policyjnych kamizelkach, którzy kierują motocyklami w trakcie przejazdu w kolumnie. Film zawiera fragmenty nagrania za pomocą drona, a więc widok z góry oraz nagrania z poziomu drogi, po której przejeżdżają motocykle z włączonymi sygnałami świetlnymi. W ostatnich ujęciach w ramkach wyświetlanych na zasadzie obrazu w obrazie widoczne są fragmenty przejazdu motocykli przez inne miasta powiatowe: Bartoszyce, Mrągowo i Lidzbark Warmiński.
__Film Film informacyjny na temat nowych motocykli
Opis filmu: Film informacyjny na temat nowych motocykli
__ Pobierz plik Film informacyjny na temat nowych motocykli (format mp4 - rozmiar 32.2 MB)
Film w lepszej jakości obrazu dostępny jest na kanale YouTube na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=mPyLKcHr7aA
Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Policjanci drogówki pełniący służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownice policyjnych motocykli zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.
Nowe policyjne motocykle w powiatach:
KPP Lidzbark Warmiński
Komenda Miejska Policji w Elblągu, elblag.policja.gov.pl, warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/98719,Bezpieczniej-na-drogach-motocykle-dla-sluzby-ruchu-drogowego.html
Autor: krystian