Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Co warto wiedzieć przed zakupem odkurzacza?

Zakup odpowiedniego odkurzacza to poważna kwestia, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup warto poznać informacje o tym na co aktualnie warto zwracać uwagę przy zakupie tego typu urządzenia. Mimo tego, że odkurzacze automatyczne cieszą się coraz większą popularnością, to jednak wciąż nieodzownym elementem wyposażenia domu jest typowy, ręczny odkurzacz. Tego typu produkty można zakupić na przykład w sklepie internetowym OleOle.

Typ odkurzacza

Kiedyś jedyną opcją w odkurzaczach był specjalny worek, który należało wymieniać po określonej ilości sprzątań. Tego typu rozwiązanie zostało zmodyfikowane i w pewnym sensie ulepszone oraz wciąż cieszy się popularnością. Odkurzacze workowe są generalnie wygodne w użytkowaniu, ale należy pamiętać o tym, że do ich użytkowania należy zakupować regularnie odpowiednie worki. Odkurzacze bezworkowe to alternatywa dla urządzeń z workami. Tutaj brud gromadzi się w specjalnej komorze. W zależności od modelu odkurzacza tryb opróżniania zwykle polega na odpięciu odpowiedniej sekcji urządzenia i ręcznym opóźnieniu do kosza na śmieci.

Zwykle też odkurzacze bezworkowe posiadają niewielką komorę, która powoduje, że trzeba ją opróżniać znacznie częściej niż w przypadku elastycznego worka. W ofercie sklepów można też natknąć się na odkurzacze wodne. Są to urządzenia, które pozwalają kompleksowo wyczyścić większość zabrudzeń, a dzięki współpracy z filtrem wodnym można wykorzystać je do mycia różnych powierzchni. Odkurzacze wodne są szczególnie popularne wśród alergików, bo oferują najlepszy poziom czyszczenia – przez filtr wylotowy nie wydostają się żadne zanieczyszczenia dzięki filtracji z użyciem wody.

Parametry odkurzacza

Przed zakupem modelu odkurzacza, który będzie spełniał nasze wymagania warto poświęcić dłuższą chwilę i upewnić się, że jego moc ssania będzie dla nas wystarczająca. Jeśli w mieszkaniu dysponujemy dywanami, a dodatkowo trzymamy tam zwierzęta to sporym problemem może być sierść. Dlatego oprócz dużej mocy w takim przypadku warto rozejrzeć się również za urządzeniem posiadającym turbo szczotkę. Kolejną kwestią jest długość przewodu zasilającego. Jest to parametr, który mówi sam za siebie – w przypadku krótkich kabli będziemy musieli często przełączać urządzenie w trakcie sprzątania. Warto też sprawdzić przed zakupem poziom głośności, a także wyposażenie dodatkowe. Jeśli odkurzacz umożliwia podłączenie wielu różnych końcówek to zapewne wpłynie to na komfort związany z codziennym sprzątaniem. Ostatni parametr na który też należy zwrócić uwagę to waga urządzenia.