Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Kredyty to zmora wielu osób. Podjęte decyzje finansowe, nie zawsze są trafne. Jednak klienci banków sami nie muszą się znać na regulaminach czy tabelach kosztów. Biorąc kredyt zawierzają osobie, która go udziela, że jest to najlepsza oferta. Niestety choć specjaliści do spraw sprzedaży kredytu starają się znaleźć najlepszy wariant, to mogą go szukać tylko w ramach oferty banku, w jakim pracują. A zatem może być też tak, że na rynku są lepsze oferty, ale klient o nich nie wie. I w tym właśnie miejscu zaczyna się rola doradcy kredytowego. Może on pomóc znaleźć naprawdę najlepszą ofertę, która będzie dopasowana do każdego klienta indywidualnie.

Ogromny wybór indywidualnie dopasowanych ofert

Każdy bank ma przynajmniej kilkanaście różnych wariantów kredytowych. Najbardziej popularne w tej chwili są kredyty gotówkowe na dowolny cel, kredyty samochodowe oraz kredyty hipoteczne. Ten pierwszy rodzaj kredytu zawierany jest na stosunkowo krótki czas i niską wartość, ale już kredyt hipoteczny nie rzadko opiewa na setki tysięcy i wymaga kilkunastu lat spłaty. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest sprawdzić, co powie doradca kredytowy Warszawa.

Zadaniem doradcy kredytowego jest sprawdzenie aktualnych ofert na rynku i bycie na bieżąco z obowiązującymi przepisami i zmianami w prawie. Jednak taka osoba musi też umieć analizować oferty pod kątem dopasowania ich do konkretnej osoby. Z tego powodu korzystając z porady doradcy klienci są poproszeni o dokładne wskazanie swoich oczekiwań, ale i możliwości. Dopiero znając potrzeby, ale i finansowe możliwości spłaty potencjalnego kredytu, doradca ma możliwość dobrać ofertę.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Kredyt z doradcą - krok po kroku

Doradca kredytowy ma być pośrednikiem, który umożliwia korzystne zawarcie współpracy z bankiem. Wiele osób korzysta z pomocy, ponieważ samemu nie zna się na finansach i nie wie nawet, jak ocenić czy kredyt jest korzystny. Ponadto same procedury bankowe mogą być skomplikowane. Mało kto wie, że składając wniosek o kredyt w banku, już otrzymujemy wpis w BIK. Dlatego nawet, jeśli szukamy najlepszej dla siebie oferty i składamy wnioski w kilku bankach, możemy nie dostać żadnej pozytywnej odpowiedzi. Z jakiego powodu? Otóż banki zobaczą, że klient złożył kilka wniosków w tym samym czasie i uznają to za podejrzane. Korzystając z doradcy nie trzeba składać wniosku, aby poznać dokładne kalkulacje. Baza BIK nie zostanie też poinformowana o tym, że chcemy składać wniosek. A zatem są to naprawdę duże plusy.

Żeby wziąć kredyt z doradcą, wystarczy się do niego zgłosić. Potrzebny będzie dowód osobisty oraz potwierdzenie uzyskiwanych dochodów. Doradca musi też przeanalizować naszą zdolność kredytową i dopasować ją do oferty kredytów. Przez to bank nie odrzuci wniosku z powodu niespełnienia jakiegoś warunku. Po znalezieniu kredytów, na które klienta stać, doradca przedstawi kilka najtrafniejszych propozycji. Jednak zawsze wybiera klient, o który kredyt chce wnioskować. Dlatego doradca jest tylko wsparciem wyboru, a nie podmiotem decyzyjnym.