Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

 Co warto wiedzieć o transporcie HDS

Obecnie w branży transportowej wykorzystujemy coraz więcej pojazdów do przenoszenia różnych towarów. Niektóre elementy posiadają nieregularne kształty lub posiadają naprawdę ogromne rozmiary. Dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z pojazdów HDS, które są wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy. Posiadają one zamontowany żuraw, który może być przeładunkowy albo przenośny. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, ponieważ stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego dźwigu.

Rodzaje dźwigów HDS

Jeżeli przejrzymy rynek, zobaczymy wiele rodzajów maszyn, które posiadają zamontowany dźwig. Firmy, które oferują kompleksowe usługi transportu wykorzystują inne pojazdy, w zależności od potrzeb i wymagań klienta. Bardzo popularne są pojazdy HDS do użytku ogólnego, gdzie wysięgnik pracuje pionowo lub poziomo. Takie dźwigi montuje się do podwozia samochodu. Czasami również wykorzystuje się je do wycinki leśnej. Używamy wtedy podobnego ramienia, tylko że zamiast haków montowane są specjalne chwytaki, które służą do przenoszenia pni. W ten sposób nie musimy przenosić drewna ręcznie ani ciąć go na mniejsze części.

Zazwyczaj dźwigi HDS mają zamontowany wysięgnik tuż za miejscem kierowcy. Takie maszyny są często wykorzystywane przez firmy budowlane. Niektóre maszyny posiadają również dźwig w tylnej części pojazdu z dodatkową skrzynią ładunkową. Mogą one transportować nawet 16 ton ładunku, a sama nośność wysięgnika może wynosić nawet do kilku ton.

Pojazdy HDS, a stacjonarne dźwigi

Bardzo często zdarza się, że podczas pracy na budowie niezbędny jest załadunek oraz rozładunek niektórych materiałów, które są bardzo ciężkie. Oczywiście taką pracę mogą wykonać stacjonarne dźwigi, które jednak są dużo droższe do wynajęcia niż pojazdy HDS. Taki pojazd gwarantuje transport materiałów budowlanych oraz rozładuje towar taki jak drewno, palety czy elementy konstrukcyjne bezpośredni na plac naszej budowy. W ten sposób zaoszczędzimy naprawdę sporo czasu i nie musimy korzystać z dwóch różnych maszyn jednocześnie.

Podczas korzystania z dźwigów HDS możemy zastosować różne uchwyty i akcesoria, przez co wysięgnik poradzi sobie z każdy rodzajem ładunku. Takie usługi są naprawdę praktyczne i wszechstronne, dzięki czemu są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w transporcie.

Kompleksowe usługi transportu HDS

Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z takich usług, to warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujesz. Takie przedsiębiorstwa dostosowują swoje pojazdy HDS do potrzeb i wymagań klienta. W ten sposób możesz bez problemu wykorzystać takie urządzenia na placu budowy, przy wycince lasu czy wielu innych momentach. Dodatkowo firmy oferują również swojego operatora, dzięki czemu nie musisz wynajmować dodatkowo osoby, która posiada uprawnienia do korzystania z takich pojazdów.

Jeżeli już wspomnieliśmy o uprawnieniach, to warto wspomnieć, że osoba, która chce kierować takim pojazdem musi mieć ukończone 18 lat, posiadać zaświadczenie od lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych oraz prawo jazdy kategorii C. Dodatkowo również wymagane jest od kierowcy ukończenie specjalnego kursu, który zawiera około 40 godzin dydaktycznych.

Podsumowując

Korzystając z usług transportu HDS możemy zaoszczędzić naprawdę sporo czasu oraz pieniędzy. Nie musimy wynajmować stacjonarnych dźwigów ani zatrudniać wielu osób do ręcznego przenoszenia różnych elementów. Wystarczy nam jeden pojazd HDS oraz operator dźwigu.