Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Chyba każdy z nas wie z jaką swobodą wiąże się posiadanie własnego samochodu. Możemy się nim dostać, gdzie tylko chcemy zachowując pełną wygodę. Jednak czasem się zdarza, że nasz samochód nie jest w danym momencie dostępny lub po prostu go nie mamy. Co wtedy możemy zrobić? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usługi wynajmu samochodów Szczecin. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na przemieszczanie się zatłoczoną komunikacją miejską. Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Na początek

Oczywiście na samym początku musimy zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas wypożyczania samochodu. Zazwyczaj są one uniwersalne, więc nie ma znaczenia to czy jesteś klientem indywidualnym czy może przedsiębiorcą.

Następnie przechodzimy do rezerwacji naszego auta. Jeżeli chcemy, aby wszystko przebiegło sprawnie i szybko, najlepiej jest już wiedzieć jaki model auta chcemy, na jak długo chcemy je wypożyczyć oraz jakie wyposażenie potrzebujemy. Możemy tutaj również uwzględnić datę i miejsce odbioru auta, jak i godzinę oddania samochodu. Wtedy bez problemu możemy przejść do dalszych etapów wypożyczenia samochodu.

Kaucja i inne dodatkowe koszty

Warto wspomnieć tutaj o kaucji. Jest ona pobierana w formie zablokowania środków na koncie w danej kwocie. Jest ona zależna zazwyczaj od modelu naszego auta. Może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, więc warto o tym pamiętać! Wiele osób o tym zapomina i później na wakacjach budzą się z ręką w nocniku.

Kolejną ważną kwestią są dodatkowe opłaty za wyposażenie. Chodzi tutaj mianowicie o GPS, foteliki dziecięce czy dodatkowe bagażniki. Dodatkowe wyposażenie niestety kosztuje, więc warto dowiedzieć się czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli wystarczy nam tylko nawigacja w telefonie, foteliki ogarniemy w własnym zakresie a dodatkowe bagażniki wcale nie są nam potrzebne, możemy odhaczyć takie opcje. Pozwoli nam to zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę na tym etapie jest ubezpieczenie. Co prawda wypożyczalnie mogą oferować podstawowe pakiety ubezpieczeń, jednak nie mają one dużo wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi. Jeśli chcesz uzyskać samochód zastępczy z oc compensa, warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ w przypadku kolizji nie będziesz tracił czasu na przejażdżkę zatłoczoną komunikacją miejską.

Na koniec

Na sam koniec warto wspomnieć o opłatach za uszkodzenia. Jeżeli podczas naszej jazdy samochód ulegnie jakiejś usterce, nasza kaucja może zostać zabrana lub poniesiemy dodatkowe koszty. Jednak warto już na sam początek, kiedy otrzymamy samochód i umowę sprawdzić jakie są aktualne uszkodzenia. Powinniśmy również otrzymać dokument, który takie uszkodzenia ma zawarte. Jeżeli coś nie zgadza się ze stanem rzeczywistym, należy zrobić temu zdjęcie i przekazać jak najszybciej obsłudze.

Wiele osób nie zwraca uwagi również na paliwo w samochodzie. Najczęściej otrzymujemy auto z pełnym bakiem. Niestety nie oznacza to, że możemy za darmo jeździć bez tankowania. Samochód musimy zwrócić również z pełnym bakiem. Dlatego najlepiej jest znaleźć stację benzynową, która jest najbliżej miejsca oddania auta. Jeśli tego nie zrobimy, firma będzie mogła obciążyć nas dodatkowymi kosztami. Jest to o tyle ważne, ponieważ wypożyczalnie korzystają ze swojego własnego cennika za paliwo, więc przeliczniki na pewno nie będą na naszą korzyść.