Zapisy na VI Elbląski Aquathlon ruszyły - zawody już 26 maja
Już wkrótce odbędzie się VI Elbląski Aquathlon, łączący pływanie i bieganie. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 4 do 15 lat, a udział jest bezpłatny. Zapisy już ruszyły, więc warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
  1. Data wydarzenia: 26 maja.
  2. Wiek uczestników: 4-15 lat.
  3. Dystanse dostosowane do wieku.
  4. Bezpłatny udział.

VI Elbląski Aquathlon to coroczne wydarzenie sportowe, które odbędzie się w niedzielę, 26 maja, w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Jest to doskonała okazja dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat, aby spróbować swoich sił w dwóch popularnych dyscyplinach: pływaniu i bieganiu.

Dystanse są dostosowane do wieku uczestników. Najmłodsze dzieci (4-5 lat) będą miały do pokonania 25 metrów pływania i 200 metrów biegu, natomiast najstarsi (14-15 lat) przepłyną 100 metrów i przebiegną 500 metrów. Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka, a trasa biegu zostanie wytyczona na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki.

– W Aquathlonie łączymy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli pływanie i bieganie. Do tej pory zawody odbywały się w wakacje, ale w tym roku postanowiliśmy przenieść je na maj, aby jeszcze więcej osób mogło z nich skorzystać. Dodatkowo organizujemy zawody w wyjątkowym Dniu Matki i zdobywając medal z całą pewnością będzie można wywołać uśmiech na jej twarzy. Pierwszą część dnia można spędzić aktywnie, a potem udać się na świętowanie – mówi Natalia Szrama, kierownik Działu Imprez i Marketingu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Biuro zawodów będzie otwarte od godziny 10:45 do 11:45, a same zawody rozpoczną się o 12:00. Uczestnicy będą mogli liczyć na pamiątkowe medale za ukończenie zawodów, a dla najlepszych trójki w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary.

Organizatorzy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz szkoła pływania Maluchy Pływają, przypominają, że liczba miejsc jest ograniczona do 100 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń, które kończą się w czwartek, 23 maja, o godzinie 23:59 lub po osiągnięciu limitu.

Zachęcamy do szybkiego zgłaszania swoich dzieci poprzez odpowiedni formularz, aby nie przegapić tej wyjątkowej okazji do aktywnego spędzenia czasu i zdobycia pamiątkowego medalu.


Opierając się na: Ośrodek Sportu i Rekreacji Elbląg