Zapisy na VI Elbląski Aquathlon ruszyły!
Już wkrótce odbędzie się VI Elbląski Aquathlon! To wyjątkowe wydarzenie sportowe łączące pływanie i bieganie, skierowane do dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Zapisy są już otwarte, a udział w zawodach jest bezpłatny.
  1. Zawody odbędą się 26 maja w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.
  2. Dzieci w wieku od 4 do 15 lat mogą wziąć udział.
  3. Różne dystanse dla różnych kategorii wiekowych.
  4. Limit uczestników wynosi 100 osób.

VI Elbląski Aquathlon to doskonała okazja, by spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi. Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 maja, w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Start zawodów zaplanowano na godzinę 12:00, a biuro zawodów będzie otwarte od 10:45 do 11:45. Dzieci w wieku od 4 do 15 lat mogą wziąć udział w zawodach, a zapisy są już otwarte. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 100 uczestników.

W zależności od wieku, dzieci będą miały do pokonania różne dystanse. Najmłodsi (4-5 lat) przepłyną 25 metrów i przebiegną 200 metrów, natomiast najstarsi (14-15 lat) zmierzą się z 100 metrami pływania i 500 metrami biegu. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej – puchary.

- W Aquathlonie łączymy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli pływanie i bieganie. Do tej pory zawody odbywały się w wakacje, ale w tym roku postanowiliśmy przenieść je na maj, aby jeszcze więcej osób mogło z nich skorzystać. Dodatkowo organizujemy zawody w wyjątkowym Dniu Matki i zdobywając medal z całą pewnością będzie można wywołać uśmiech na jej twarzy. Pierwszą część dnia można spędzić aktywnie czas, a potem udać się na świętowanie – mówi Natalia Szrama, kierownik Działu Imprez i Marketingu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Trasa pływacka będzie miała miejsce na basenie sportowym w CRW Dolinka, a bieg odbędzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian. Dla pierwszych trzech zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej przygotowane są puchary, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal na mecie.

Zawodnicy mogą być zgłaszani przez rodziców lub opiekunów prawnych poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy trwają do czwartku, 23 maja, do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Przed zapisaniem dziecka warto zapoznać się z regulaminem imprezy.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz szkoła pływania Maluchy Pływają. To doskonała okazja, by połączyć sport z zabawą i spędzić aktywnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. Nie przegapcie tej wyjątkowej imprezy!


Według informacji z: Urząd Miejski w Elblągu