Pionierska operacja rekonstrukcji kciuka przeprowadzona w Szpitalu Miejskim
W naszym szpitalu miejskim dokonano medycznego przełomu, który skradł serca i umysły specjalistów z całego kraju. To historia o nadziei, innowacji i niezwykłej odwadze zarówno pacjenta, jak i lekarza, które połączyły się w celu pokonania tragedii i przywrócenia funkcji najważniejszego narzędzia ludzkiej dłoni – kciuka.
  1. Operacja rekonstrukcji kciuka po amputacji przeprowadzona przez lekarza Mirosława Kulmaczewskiego.
  2. Unikatowa na skalę kraju metoda wykorzystania palca z stopy do odbudowy kciuka.
  3. 29-letni pacjent, który uległ wypadkowi przy pracy, odzyskał sprawność dzięki operacji.
  4. Bezpowikłaniowy przebieg operacji i pomyślne wypisanie pacjenta ze szpitala.

W świetle medycznej innowacyjności, Szpital Miejski ponownie znajduje się na ustach całej Polski. Tym razem dzięki pionierskiej operacji, którą z powodzeniem przeprowadził doktor Mirosław Kulmaczewski, specjalizujący się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W pododdziale Chirurgii Ręki, w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, dokonano niebywałego czynu – rekonstrukcji kciuka lewej dłoni pacjenta, wykorzystując palec z jego prawej stopy.

Historia, która przykuwa uwagę, dotyczy młodego mężczyzny, którego życie zmieniło się w sierpniu 2022 roku. Podczas pracy przy wytaczarce, w niefortunnym wypadku, stracił kciuk lewej dłoni. Niemniej jednak, nie stracił nadziei, a jego droga do odzyskania pełnej sprawności ręki stała się możliwa dzięki zaawansowanym technikom mikrochirurgicznym, stosowanym w naszym szpitalu.

Operacja, która odbyła się 14 marca 2024 roku, otworzyła nowy rozdział w życiu pacjenta, dając mu szansę na powrót do normalności i pełnej funkcjonalności ręki. Dzięki determinacji i wysokim umiejętnościom lekarza Kulmaczewskiego, mężczyzna został wypisany ze szpitala w stanie dobrym już 26 marca, gotów by cieszyć się nowo odzyskaną sprawnością.

Ta niezwykła operacja przypomina nam o potędze współczesnej medycyny i nieustających wysiłkach lekarzy, by przywracać pacjentom pełnię zdrowia. Jest to także dowód na to, że innowacje medyczne mogą realnie zmieniać życie ludzi, dając im nadzieję tam, gdzie jeszcze niedawno dominowała rezygnacja.


Urząd Miejski w Elblągu